Forum

Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju

20 lat minęło, odkąd zespół pod kierownictwem Tomskiego opracował koncepcję Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, która dziś - po kosmetycznych zmianach - doczekała się projektu wykonawczego.

wysłane przez MQ ?

lex napisał(a):

> Tunel podziemny jednak byłby dużo lepszym rozwiązaniem

Ale jaka jest różnica między tunelem a bezkolizyjnym wykopem? Pomijając oczywiście to, że tunel jest droższy. W Berlinie metro jeździ czasem nad ziemią i nikt nie robi z tego problemu :>

> Jeśli chodzi o pętle to też jakoś na tych mapkach nie moge jej > dostrzec.

http://www.szczecin.pl/inwestycje/sst/sld015.htm

> Troszke jednak ta trasa SST dziwna jest... Mi się wydaje, że główna > trasa tego SST powinna być poprowadzona przez centrum miasta - > najlepiej ulicami Wyszyńskiego, Krzywoustego, 26 Kwietnia, Taczaka,

Ale jak byśmy tego nie nazwali, w centrum miasta to nie będzie szybki tramwaj, bo nie ma mowy o bezkolizyjności.

> Nowoszeroka - Szafera, a do tego Selgrosa ( czy gdzie to ma być - nie > znam tych rejonów miasta - tzn. nie moge skojarzyć )powinno być drugie > odgałęzienie.

Tam by się generalnie przydały jakieś odgałęzienia wzdłuż Łubinowej i Kolorowych Domów, ale o tym pewnie możemy zapomnieć.

> W centrum miasta torowisko powinno być schowane pod ziemią co o wiele > usprawniło by komunikacje. ( Wyszynskiego, Krywoustego - czyli nowe > ulice na nowo w przebudowe ) > No, ale wiem rozmarzyłem się :D.

No, trochę za bardzo :>

> A jak uważacie - Jakiego typu wagony tramwajowe byście tam skierowali? > ( Sięgam troche za daleko w przyszłość )

Skierowalibyśmy to co będzie najlepsze. Ale pewnie będą jeździć stopiątki, Tatry i co tam jeszcze będziemy mieli. Przecież to żadna różnica.

> Ostatnie co mnie ciekawi to to czy miasto stara się już o pieniądze z > UE na ten cel czy nie?

No właśnie coś nie słychać nic na ten temat.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/
Re: Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju · 17 lat temu · torwid (gość)
Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · marko
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Jacek
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Piotr
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · LLUZNIAK
SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Re: SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Gdzie koniec? · 17 lat temu · pioko17
Re: Gdzie koniec? · 17 lat temu · MQ