Forum

Wielgowo - ostatnie poprawki

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaprezentował na swojej stronie prawdopodobnie ostateczne rozwiązanie kwestii obsługi komunikacyjnej nowej pętli "Wielgowo Borsucza". Za najlepszy uznano projekt linii okrężnej kursującej z Basenu Górniczego przez Zdroje, Kijewo, Płonię, Sławociesze, Zdunowo, Wielgowo i Dąbie do Basenu Górniczego z częstotliwością 30 minut w dni powszednie i 40 minut w dni świąteczne. Autobusy linii 73P i 73L wyjadą na trasy prawdopodobnie 1 września. Z rozkładem można się zapoznać na stronie ZDiTM.

wysłane przez MQ ?

MC napisał(a):

> > A jaką trasą? Czy tak sobie tylko rzuciłeś pomysł? > > Tą samą.

No to nie widzę uzasadnienia dla takiej zmiany.

> Owszem. A po ki czort było tam to 62 wpychać na początku, albo 73 > ciągnąć i kazać przejeżdżać przez przejazd :>

Nazwisko Dzikowski coś Ci mówi?

> Ja tam czułem, że to bedzie lipa jak tylko to opisano :P

Wszyscy to czuli, ale ww. pan bardzo chciał się przymilić mieszkańcom swojego osiedla (wybory idą). Tylko nie bardzo mu to wyszło.

> Ot choćby wyżej wymieniony, ale ok jak linie okólne to niech są ale z > oznaczeniami 62 i 73. Co to komu szkodzi :> I czemu na ten przykład 73 > a nie 62...

Ja Olafowi początkowo proponowałem zostawienie 72 wolnego i przeznaczenie właśnie na linię okrężną (czyli w jednym kierunku 62, a w drugim 72), za co pewnie zaraz zostanę pojechany na forum :-P Potem miało być 62L i 62P, a ostatecznie wyszło 73L i 73P (bo, jak to Olaf określił, ta linia ma więcej wspólnego z 62 niż 73).

> Noi git ale czemu nie ze starymi oznaczeniami! Nie podobają mi sie te > kółeczka ale jeśli to jest najlepsze wyjście, a dużo wskazuje, że tak > jest to ok tylko te cyferki :/

Oj wydaje mi się, że oznaczenie naprawdę jest tu kwestią drugorzędną. Ważniejsze jest, żeby raz na zawsze rozwiązać kwestię niewypału pt. Wielgowo Borsucza.

> Nie no tak źle to nie jest, ale 8 minut po godzinie jazdy to naprawdę > mało. Choćby ze względu na możliwości załapania opóźnienia.

Hmm. Ja w dni powszednie na kierunku L -> P widzę 20 minut postoju, a na kierunku P -> L 10 minut. W święta na 73L jest 20 minut, a na 73P 21 minut. Chyba że ze zmęczenia coś pokręciłem ;-)

> No właśnie ale z głębokiego do polic jedzie jak było.

Hmm? 106 za dawnych czasów jeździło z Rynku przez Trzeszczyn (koło pomnika) do pętli, która chyba nosiła nazwę "Zakłady Chemiczne II" (na ul. św. Piotra i Pawła). Tak więc z aktualnym 106 nie ma nic wspólnego.

> I nikt nie puści > raptem 106 z Placu Rodła do Kołbaskowa.

Nie. Ale za to np. puścił 70 z Dworca do UM zamiast z Heyki na Cukrową.

> Ma i jak się okazuje do Kijwea można jechać 2x dłużej niż normalnie.

Taki urok linii okrężnych. Zresztą istotne jest tu słówko "można". Bo nie trzeba.

> Ja wiem co było po stworzeniu 84 to tu będzie to samo tylko w lepszym > wydaniu.

Domyślam się, że było zamieszanie. Ale zamieszanie jest zawsze przy dowolnych zmianach. Uważam, że nie można pasażerów trzymać "pod kloszem" i unikać jakichkolwiek zmian, ze względu na to, że powodują dezorientację. Z czasem ludzie się przyzwyczajają

> Jak to Mareczek kiedyś mówił - babka pytała się na Turzynie czy ten > tramwaj skręca, czy jedzie prosto...

No otóż to.

> To mówię, że całkowicie możliwe (aczkolwiek nie jestem pewien), że 72 > odstrzelono już za pierwszą nieudaną (dzięki rozkładowcom) próbą 54B.

Raczej nie. Pamiętasz, że "od wieków" tłumaczenie mnożenia "bisów" było takie, że ze względów prawnych, żeby nie organizować nowych przetargów na obsługę linii, trzeba było uruchamiać "linię wariantową" w postaci "bisa"?

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem
Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · MQ
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Filip_Police
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Filip_Police
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · MQ
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Jacek
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Pawel (gość)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Pawel (gość)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Liczba brygad · 17 lat temu · Jasiek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · Mareczek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · MQ
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · Mareczek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · lhb178
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Po co...? · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · MQ
Re: Po co...? · 17 lat temu · Jasiek
Re: Po co...? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Po co...? · 17 lat temu · Jasiek
Re: Po co...? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Po co...? i nowy pomysł · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? i nowy pomysł · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · lhb178
Re: Po co...? · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · LLUZNIAK