Forum

Wielgowo - ostatnie poprawki

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaprezentował na swojej stronie prawdopodobnie ostateczne rozwiązanie kwestii obsługi komunikacyjnej nowej pętli "Wielgowo Borsucza". Za najlepszy uznano projekt linii okrężnej kursującej z Basenu Górniczego przez Zdroje, Kijewo, Płonię, Sławociesze, Zdunowo, Wielgowo i Dąbie do Basenu Górniczego z częstotliwością 30 minut w dni powszednie i 40 minut w dni świąteczne. Autobusy linii 73P i 73L wyjadą na trasy prawdopodobnie 1 września. Z rozkładem można się zapoznać na stronie ZDiTM.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> No to nie widzę uzasadnienia dla takiej zmiany.

Tylko poto, żebyś miał utrudniona nazwę. albo 107 w 4 wariantach 107A jak jest chemik - Rodła 107C powrotna, 107B - przez Stołczyn wybane kursy (jak 524) i 107D powrotna przez stołczyn. Słodkiego miłego życia. Z literkami oczywiście. > Nazwisko Dzikowski coś Ci mówi?

To nikt nie mogl powiedzieć, że tamto miejsce jest złe na pętlę, i w ogóle nic się nie dało zrobić miasto koniecznie chciało wydać forsę na pętle w idiotycznym miejscu? ATSD G dalej kończy na polu.

> swojego osiedla (wybory idą). Tylko nie bardzo mu to wyszło.

Bo tam by starczyło 62 z wjazdem kieszeniowym w obie strony (ino zatrzymujący się na przystankach tylko po jednej - w stronę wielgowa po drodze do pętli, zaś w kierunku centrum w kolejności najpierw pętla potem fiołkowa. ?I z częstotliwościami 62/73 można byloby jakoś coś podziałać dzięki wydłużeniu 62 o kilka minut, w taki sposób, żeby się uzupoełniały jak dawniej.

> Ja Olafowi początkowo proponowałem zostawienie 72 wolnego i > przeznaczenie właśnie na linię okrężną (czyli w jednym kierunku 62, a w > drugim 72), za co pewnie zaraz zostanę pojechany na forum :-P Potem

No to już propozycja bliższa tej proponowanej - zostawieniu 73 i 62.

> miało być 62L i 62P, a ostatecznie wyszło 73L i 73P (bo, jak to Olaf > określił, ta linia ma więcej wspólnego z 62 niż 73).

Aaa tam więcej km jak 73 robi.

> Oj wydaje mi się, że oznaczenie naprawdę jest tu kwestią drugorzędną.

Ale jak się okazuje też ważną.

> Ważniejsze jest, żeby raz na zawsze rozwiązać kwestię niewypału pt. > Wielgowo Borsucza.

Owszem. > Hmm. Ja w dni powszednie na kierunku L -> P widzę 20 minut postoju, a > na kierunku P -> L 10 minut. W święta na 73L jest 20 minut, a na 73P 21 > minut. Chyba że ze zmęczenia coś pokręciłem ;-)

Ty to masz dostęp do wszelakich tabelek :P (swoją drogą dział z wyszczególnionymi brygadami naprawdę by się przydał - ostatnio się mocno zdziwiłem że na 61 jest 9 wozów - byłem święcie przekonany, że jak na A/B 8 - czas ten sam częstotliwość też)

> Hmm? 106 za dawnych czasów jeździło z Rynku przez Trzeszczyn (koło > pomnika) do pętli, która chyba nosiła nazwę "Zakłady Chemiczne II" > (na ul. św. Piotra i Pawła). Tak więc z aktualnym 106 nie ma nic > wspólnego.

No ja na najdawniejszych mapach mam go już z Polic na Głębokie, a że wcześniej jeździł inaczej nie przeczę. > Nie. Ale za to np. puścił 70 z Dworca do UM zamiast z Heyki na Cukrową.

To powinno być zamiast 61B. Swoją drogą on naprawdęnie może kończyć przy KFC jak 808? (ciągle chodzi o ten nieszczęsny przystanek na placu zwycięstwa przy medicusie) > Taki urok linii okrężnych. Zresztą istotne jest tu słówko "można". Bo > nie trzeba.

Zwłaszcza jak oznaczenie linii jest tak łudząco podobne. W pierwszej chwili lud nie zwróci uwagi, że tam za liczbą jest jeszcze literka - 73 to 73 wsiadam, a że do kijewa przez wielgowo będę jechał to już nieważne. Dlatego siętak upieram przy 62 i 73 - ma to znaczenie tylko przy odjazdach z basenu. Bo w wielgowie to obojętne w którą stronę jadę bo czas praktycznie ten sam. > Domyślam się, że było zamieszanie. Ale zamieszanie jest zawsze przy > dowolnych zmianach. Uważam, że nie można pasażerów trzymać "pod

Ale można zmniejszyć (jeszcze za wczasu) jego rozmiary.

> dezorientację. Z czasem ludzie się przyzwyczajają

W to nie wątpie.

> Raczej nie. Pamiętasz, że "od wieków" tłumaczenie mnożenia "bisów" > było takie, że ze względów prawnych, żeby nie organizować nowych

Nie wiem, czy tak też było przy pierwszej próbie. Była baaardzo wymęczona noi nie wyszło, bo rozkład sprawił, że Bis jechał 1 minutę po zwykłym 54.

--- Volvo ponad reszte busów :)
Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · MQ
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Filip_Police
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Filip_Police
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Jacek
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Pawel (gość)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · Pawel (gość)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Wielgowo - ostatnie poprawki · 17 lat temu · t105n 
Liczba brygad · 17 lat temu · Jasiek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · Mareczek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · MQ
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · Mareczek
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · lhb178
Re: Liczba brygad · 17 lat temu · LLUZNIAK
Po co...? · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · MQ
Re: Po co...? · 17 lat temu · Jasiek
Re: Po co...? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Po co...? · 17 lat temu · Jasiek
Re: Po co...? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Po co...? i nowy pomysł · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? i nowy pomysł · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · lhb178
Re: Po co...? · 17 lat temu · Maciej (gość)
Re: Po co...? · 17 lat temu · LLUZNIAK