Forum

Fundusze z UE na lata 2007-2013

wysłane przez Bodek

lex napisał(a):

> Witam. Wiem, że nasze województwo nieoczekiwanie dostało wg. > pewnego algorytmu zamiast ok. 720 mln zł, aż 840 mln zł > dofinansowania. > Mnie tutaj ciekawią głównie związane z KM inwestycje.

Hejas,

Nie wiem na ile Cię moja odpowiedź usatysfakcjonuje, ale z dokumentów do których mam dostęp wynika, że do Planu Inwestycyjnego, w ramach projektów kluczowych do rozpatrzenia zgłoszono m.in. takie projekty (wymieniam oczywiście tylko te (w miarę) związane z KM): - Modernizacja ulic: Potulicka, Narutowicza, Kaszubska w Szczecinie - oczekiwana wysokość dofinansowania 10,3 mln euro; (rozumiem że razem z modernizacją torowisk) - Przebudowa ulic: Niemierzyńska, Arkońska, Spacerowa w Szczecinie - 15,9 mln euro; (tu podobnie chyba razem z torami) - Budowa linii tramwajowej w ul. Mieszka I w Szczecinie - 15 mln E; - Budowa linii tramwajowej w ul. 26 Kwietnia – Taczaka w Szczecinie - 15 mln euro; - Budowa stacji przesiadkowej Dworzec Centralny w Szczecinie - 25 mln euro; (tego tematu nie znam - może ktoś mnie oświeci) - Przebudowa ul. Autostrada Poznańska w Szczecinie wraz z obiektami mostowymi i infrastrukturą podziemną III etap - 36,8 mln euro; - Budowa obwodnicy śródmiejskiej Szczecina - etapy do węzła Łękno - 28,4 mln euro; - Budowa systemu zarządzania ruchem w Szczecinie - 10 mln euro; - Budowa ul. Nowoszerokiej w Szczecinie - 18,1 mln E.

Poza ww. w ramach projektów dużych do Planu Inwestycyjnego zgłoszono m. in: - Zakup taboru tramwajowego i przebudowa torowisk - oczekiwana wielkość dofinansowania - 62,4 mln euro; (oby się udało!) - Szczeciński Szybki Tramwaj na odcinku od Basenu Górniczego do osiedla Kijewo - 61,5 mln euro; - Modernizacja drogi krajowej nr 10 na odcinku ul. Andrzeja Struga wraz z odcinkiem miejskim w kierunku Lubieszyna - 50,5 mln euro.

I projekty kolejowe: - Zakup taboru kolejowego do przewozów regionalnych (10 spalinowych i 5 elektrycznych z.t.) - 40 mln euro; - Modernizacja linii kolejowej na odcinku Szczecin Gł. - Granica RP - (Berlin);- - Modernizacja linii Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową toru z Goleniowa do Portu Lotniczego Szczecin/Goleniów; - Modernizacja linii Ulikowo – Wałcz - Piła. Modernizacje wszystkich ww. linii z budową odcinka do P.L. Goleniów wyceniono łącznie na 40 mln euro.

I to byłoby na tyle.

Pozdroowki! BJ
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Bodek
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Bodek
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Szczeciniak (gość)