Forum

Fundusze z UE na lata 2007-2013

wysłane przez leks 17

Bodek napisał(a):

> Nie wiem na ile Cię moja odpowiedź usatysfakcjonuje, ale z > dokumentów do których mam dostęp wynika, że do Planu > Inwestycyjnego, w ramach projektów kluczowych do rozpatrzenia > zgłoszono m.in. takie projekty (wymieniam oczywiście tylko te > (w miarę) związane z KM): > - Modernizacja ulic: Potulicka, Narutowicza, Kaszubska w > Szczecinie - oczekiwana wysokość dofinansowania 10,3 mln euro; > (rozumiem że razem z modernizacją torowisk) > - Przebudowa ulic: Niemierzyńska, Arkońska, Spacerowa w > Szczecinie - 15,9 mln euro; (tu podobnie chyba razem z torami) > - Budowa linii tramwajowej w ul. Mieszka I w Szczecinie - 15 > mln E; > - Budowa linii tramwajowej w ul. 26 Kwietnia – Taczaka w > Szczecinie - 15 mln euro; > - Budowa stacji przesiadkowej Dworzec Centralny w Szczecinie - > 25 mln euro; (tego tematu nie znam - może ktoś mnie oświeci) > - Przebudowa ul. Autostrada Poznańska w Szczecinie wraz z > obiektami mostowymi i infrastrukturą podziemną III etap - 36,8 > mln euro; > - Budowa obwodnicy śródmiejskiej Szczecina - etapy do węzła > Łękno - 28,4 mln euro; > - Budowa systemu zarządzania ruchem w Szczecinie - 10 mln euro; > - Budowa ul. Nowoszerokiej w Szczecinie - 18,1 mln E. > > Poza ww. w ramach projektów dużych do Planu Inwestycyjnego > zgłoszono m. in: > - Zakup taboru tramwajowego i przebudowa torowisk - oczekiwana > wielkość dofinansowania - 62,4 mln euro; (oby się udało!) > - Szczeciński Szybki Tramwaj na odcinku od Basenu Górniczego do > osiedla Kijewo - 61,5 mln euro; > - Modernizacja drogi krajowej nr 10 na odcinku ul. Andrzeja > Struga wraz z odcinkiem miejskim w kierunku Lubieszyna - 50,5 > mln euro. > > I projekty kolejowe: > - Zakup taboru kolejowego do przewozów regionalnych (10 > spalinowych i 5 elektrycznych z.t.) - 40 mln euro; > - Modernizacja linii kolejowej na odcinku Szczecin Gł. - > Granica RP - (Berlin);- > - Modernizacja linii Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową toru z > Goleniowa do Portu Lotniczego Szczecin/Goleniów; > - Modernizacja linii Ulikowo – Wałcz - Piła. > Modernizacje wszystkich ww. linii z budową odcinka do P.L. > Goleniów wyceniono łącznie na 40 mln euro.

Wielkie dzieki !!! Na prawde bardzo satysfakcjonuje mnie ta wypowiedź. Widze, że jednak dużo więcej jest projektów niż nawet oczekiwałem. Największą nadzieje wiąże się chyba z nowymi odcinkami sieci tramwajowej, modernizacją starych i zakupem taboru tramwajowego i kolejowego. Tak z ciekawośći spytam czy jesteś może politykiem :)?

Hmmm i tak jeszcze dostaliśmy 100mln więcej niż się spodziewaliśmy - moze wkońcu uda się chociaż te SST czy budowa torów na Mieszka I... albo tory od Turzynu do Szafera... No, ale kwota jaką chce się pozyskać na tabor tramwajowy i przebudowe torowisk - tu zapewnie zawiera się takie średniej jakości poprawy najgorszych odcinków; jest mimo wszystko dosyć wysoka. No gdyby się to udało to za 60 mln euro można wymienić chyba cały tabor nasz tabor :|. Tylko oby się nie okazało, że na to nie można sobie pozwolić, bo mimo wszystko pieniędzy jest za mało i nic nie dostaniemy. Prosze uprzejmie informować nas na bieżąco co tam się w tych sprawach robi :). Jeszcze raz wielkie dzięki!

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Bodek
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · leks
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Bodek
Re: Fundusze z UE na lata 2007-2013 · 17 lat temu · Szczeciniak (gość)