Forum

Pierwsza Szczecińska Nocka Autobusowa - relacja

zablokowany
Nasz jedyny Jelcz M121M obchodzi w tym roku okrągłą dziesiątą rocznicę służby na ulicach Szczecina. Do dziś wiele osób zastanawia się, jak to się stało, że na fali wielkich zakupów lat 90. do prawobrzeżnej zajezdni trafił tak egzotyczny dla nas pojazd. Cóż, nie będziemy się tym razem zajmować historią taboru, ani jego specyfikacją techniczną. Przyjrzymy się za to bliżej imprezie jubileuszowej zorganizowanej dzięki Szczecińskiemu Przedsiębiorstwu Autobusowemu Dąbie i Szczecińskiemu Towarzystwu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

wysłane przez MQ ?

Phobos napisał(a):

> A czy przypadkiem organizacją linii turystycznych w tym roku nie > zajmowało się MZK?

A przypadkiem nie. MZK tak mówiło i chciało sprawiać takie wrażenie, ale jak zwykle większością spraw zajmowali się członkowie STMKM (którzy zresztą muszą teraz świecić oczami za MZK, bo zerówka jeździ taką trasą, jaką jeździ). A co do linii autobusowych, to nimi również nie zajmowało się MZK, wbrew temu, co sugerujesz.

> "(...) STMKM organizuje również imprezy otwarte." > Nie wiedziałem, że STMKM zorganizował spotkanie pod platanami... > Tylko pogratulować.

Powtarzam - "prezentowaliśmy się". "Prezentowaliśmy się" != "organizowaliśmy". A wydaje mi się, że dyskusja generalnie rozpoczęła się od tego, że niby nie jesteśmy widoczni. Byliśmy widoczni na platanach, ale widzę, że to też kwestionujesz, chyba dla zasady.

> I chwała MZK za to, bo w przeciwnym wypadku dla ludzi nie byłoby > żadnej imprezy.

Widziałeś Ty w ogóle kalendarz imprez?

> Co ciekawe - nikt nie wiedział przy planowaniu > kalendarza imprez o tym, co planuje MZK.

Ośmielę się stwierdzić, że samo MZK o wówczas tym nie wiedziało. Pretekstem do zorganizowania tej imprezy były Tatry, a nie sądzę, aby MZK w styczniu czy lutym, gdy zarząd STMKM ustalał kalendarz imprez, wiedziało nawet, kiedy te wagony do nas przyjadą.

> Na przykład 20-lecie zajezdni w Policach w roku ubiegłym.

OIDP SPPK stwierdziło, że samo coś zorganizuje.

> Więc argument "Terminarz imprez znany jest przynajmniej od lutego, a > krzyk podnosi się w sierpniu." tak jakby odpada, prawda?

To jedna z kilku zaplanowanych na ten rok imprez, a nie jedyna, więc znów nie wiem, o co tak naprawdę chodzi.

> LOL! Rok parzysty - imprezy zamknięte, rok nieparzysty - otwarte? To > może wprowadzimy cykl trzyletni - tramwajowe - autobusowe - zamknięte > i tak w kółko?

I po co ta ironia? Są rocznice większe i mniejsze, jedne obchodzimy w taki sposób, inne w inny, a jeszcze inne pomijamy. Tak jest, tak było i nie widzę powodu, dla którego nagle miałoby się to zmienić. Jeśli jednak chcesz o tym podyskutować, to zapraszam na przykład na walnym na początku roku, gdy kalendarz imprez będzie prezentowany, bo to, że obudziłeś się "w połowie kalendarza" wygląda co najmniej śmiesznie.

Zresztą ja wychodzę z założenia, że organizowanie co chwilę drzwi otwartych zajezdni jest po prostu nudne, jedna impreza podobna do drugiej, robione taśmowo. Żeby tu chociaż było co pokazać. Bo chwalenie się trzy razy w roku złomem na kółkach na pewno spowoduje przesyt i wcale nie sprawi, że ktoś bardziej polubi komunikację.
Imprezy STMKM · 17 lat temu · Robert
Re: Imprezy STMKM · 17 lat temu · Iwo
to NIE JEST śmieszne... · 17 lat temu · Phobos
Re: to NIE JEST śmieszne... · 17 lat temu · MQ
Re: to NIE JEST śmieszne... · 17 lat temu · MQ
Re: to NIE JEST śmieszne... · 17 lat temu · MQ
Re: to NIE JEST śmieszne... · 17 lat temu · MQ
To jest żałosne... · 17 lat temu · Robert
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · leks
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · konjo 
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · leks
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · konjo 
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: To jest żałosne... · 17 lat temu · DamTram
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · MQ
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · MQ
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · MQ
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · MQ
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · DamTram
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · DamTram
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · DamTram
Re: [OT] To jest żałosne... · 17 lat temu · DamTram
A mnie to wszystko... · 17 lat temu · Mario 
Re: A mnie to wszystko... · 17 lat temu · leks