Forum

Bałagan na Grota-Roweckiego

Skandal - tak o porannej sytuacji na ulicy Grota-Roweckiego w Szczecinie mówili pasażerowie komunikacji miejskiej. Od dziś na tej trasie po raz pierwszy pojawiły się autobusy linii 53 i 75. Nie pojawiły się natomiast ani informacje na przystankach, ani informacje o zmianach w organizacji ruchu. Przed piątą przejechały tamtędy po raz pierwszy autobusy linii 53 i 75. Ale jeden za wcześnie, drugi spóźniony. Pasażerowie nie kryli oburzenia. Autobusy pojechały nową trasą, bo wiceprezydent miasta Andrzej Grabiec podjął decyzję o przeniesieniu trasy tych linii z ulicy Reduty Ordona właśnie na Grota-Roweckiego. Autobusy miały pojawić się na nowej trasie 7 sierpnia, ale zaprotestowali mieszkańcy osiedla Somosierry. Decyzja została wstrzymana. Wtedy komitety protestacyjne powołali mieszkańcy ulic Reduty Ordona i Czorsztyńskiej. Spór trwał trzy tygodnie, ostatecznie rozstrzygnął go wiceprezydent Grabiec.

wysłane przez torwid  67

jas59 napisał(a):

> Dziwię się, że raptem wszyscy o niczym nic nie wiedzieli. > Informacje o zmianach w organizacji ruchu linii 53 i 75 > wiszą na stronie ZDiTM-u od 16 sierpnia. Media szczecińskie > informowały o tych zmianach już od dobrych kilku tygodni w > związku z protestami rad osiedli...

Na szczęście w tym mieście pasażerowie KM nie mają jeszcze obowiązku posiadania internetu, ani nawet kupowania gazet. Obowiązkiem ZDiTM było najpóźniej w piątek (dzień roboczy) odpowiednie informacje wywiesić. Jak sam przyznaje - tabliczki o zmianach na Reduty Ordona pojawiły się dopiero o 5.40 i bijąc się w piersi za to przeprasza. A pasażerowie mieli prawo być zaskoczeni, bo na osiedlu pojawiły się ogłoszenia informujące, że walka zakończyła się zwycięstwem i autobusy nie będą przez Grota Roweckiego jeździć. Prawda natomiast jest taka, że miasto decyzję kilka tygodni temu zawiesiło i obiecało ponownie rozważyć. Co zresztą się stało. Rano zatem ludzie w błogiej nieświadomości gonili po staremu na Reduty Ordona i mieli szczęście, jeśli po drodze widzieli autobus jadący nową trasą. Niektórzy jednak dotarli na stary przystanek i dopiero tam dowiadywali się przypadkiem, jak już wkurzeni zastanawiali się, dlaczego długo nie ma ich codziennego autobusu.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · jas59 
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · piotrek
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · Iwo
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · torwid 
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · Iwo
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · torwid 
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · Iwo
808 · 17 lat temu · torwid 
Re: 808 · 17 lat temu · MQ
Re: Bałagan na Grota-Roweckiego · 17 lat temu · Iwo