Forum

Szczecin czeka na tramwaje

Już ponad trzy miesiące Urząd Miejski ma kłopoty z decyzją jakie kupić tramwaje. Wybór jest prosty i ograniczony, tym bardziej, że chodzi o zaledwie 6 przyczep do wagonów zakupionych w 2001 r. Ale determinacja producentów sprawia, że zasypują miasto protestami. To z kolei uniemożliwia podpisanie umowy.

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> Ale naprawdę nie jest > winą władz Szczecina, że w Polsce obowiązuje takie, a nie > inne prawo.

Że prawo jest złe to mi mówić nie musisz lecz mimo wszystko podtrzymuje zdanie, że ten przetarg można było załatwić dużo szybciej i sprawniej, a my oglądalibyśmy już w galerii zdjęcia z produkcji tych tramwajów. Twierdzisz, że wyłonienie producenta sześciu wagonów doczepnych jest takie trudne dla dużego i porządnego miasta to co ma powiedzieć Kraków, Wrocław, Warszawa, Łódź, ktore zamawiaja po 20 wagonow i nie maja z tym takiego przeogromnego problemu jak nasze super miasto. Żenada po prostu żenada... ile razy jeszcze będe sie za te miasto wstydził... Nie dosc ze smieszny przetarg, który od początku wygląda jakoś tak jakby miasto w ogole tych tramwajow jednak kupic nie chciało to smieszna ilosc wagonow, kupujemy doczepy co w dziesiejszych czasach jest dosyc smieszne. Przeciez przy układaniu tego przetargu umysł z odrobiną inteligencji wpadłby na to, że można taką inwestycje spokojnie było wykorzystać na to by mieć np. 5 niskopodłogowców, bo mysle ze te kilka mln wiecej to nie taki problem zwlaszcza ze inwestycja wspolfinansowana z UE. No, ale pozostając przy tych doczepach. Nie dość, że tak długo czekałem na wyniki to jeszcze odrazu zakładano, że wyniki zostaną oprotestowane. Potem długo po protestach zastanawiano się kogo ogłosić zwyciezca, no ale przecież w takim razie najłatwiej przerzucić tytuł producenta na firme, ktora protestowala, a przeciez logiczne ze wtedy wynik oprotestuje inna firma - najprowdopodbniej ta, ktora wygrala pierwotnie, hmmm to zeby bylo jeszcze sprawiedliwiej po protescie tej drugiej wybierzmy te trzecią to zaprotestuje firma pierwsza i druga i tak mamy oto super bałaganik przy wydawałoby sie prostym, małym przetargu. W całej tej sprawie śmieszne jest również to, że takie miasto jak Szczecin po 5 latach od ostatnich zakupów przy takiej okazji kupuje zaledwie 6 wagonów najtanszych jakie mozna zakupić. Pogratulować można jedynie tego ze w ogole ktos wpadl na taki pomysl, by w ogole przy budowie ronda wybudować kilka metrów toru z metalowego prętu, który MZK nazywa szyną - zamiast wymienic całe Ku Słońcu, a mało tego kupić aż 6 doczep ! No genialne. Troche zszedłem z tematu, ale takie moje zdanie nt. tych tramwajów, tego ronda i tych torów czyli tej całej super inwestycji. Aaaa i jesli chodzi o prawo to owszem jest ono bardzo złe, prawo jest bardzo bardzo złe, jest złe, jest bardzo złe. - takie Kononowiczowe podsumowanie. To, że prawo jest złe nieusprawiedliwia wcale tego całego bałaganu. Ale już przed tym wszystkim wiedziałem jak to będzie, nietrudno to przewidzieć, bo to przecież Szczecin.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Szczecin czeka na tramwaje · 17 lat temu · Piotr
Pośpiech · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · leks
Re: Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · torwid 
Re: Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · leks
[OT] · 17 lat temu · Phobos
Re: [OT] · 17 lat temu · leks
Re: [OT] · 17 lat temu · X
Re: [OT] · 17 lat temu · leks
Re: [OT] · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: [OT] · 17 lat temu · Moderator
Re: Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy oni wiedzą co robią?! · 17 lat temu · torwid