Forum

Pierwszy "lew" na linii 107 podczas przerwy na posiłek

zdjęcie
Pierwszy "lew" na linii 107 podczas przerwy na posiłek
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Luke_Police  163

Robiąc zdjęcia zauważyłem, że wyświetlacze w nowych MAN-ach są sterowane dynamicznie, czyli migoczą. Jestem ciekawy jak będą wychodzić zdjecia latem w pełnym słońcu, przy krótkich czasach ekspozycji (nie oszukujmy się, że te MAN-y nie mają jeszcze zdjęcia w galerii zrobionego przy słonecznej pogodzie). Może się okazać, że ciężko będzie uchwycić zawartość wyświetlacza. Mówiąc czysto elektronicznie, zależy to od współczynnika wypełnienia przebiegu sterującego, czyli stosunku czasu, w którym wyświetlacz jest zapalony, do pełnego okresu (czyli sumy czasu zapalonenia i wygaszenia). Ponieważ robiąc serię zdjęć z czasem ekspozycji 1/200 znalazły się takie klatki na których wyświetlacz był całkowicie wygaszony, wywnioskować można, że częstotliwość przebiegu sterującego jest mniejsza niż (lub równa co jest mało prawdopodobne) 200Hz. Jeżeli by przyjąć że jest równa 200Hz wówczas przy wypełnieniu 50% wyświetlacz przez 1/200 sekundy się świeci, a przez 1/200 nie, czyli prawdopodobieństwo wykonania zdjęcia z zapalonym wyświetlaczem wynosi 50% (zakładając że czas ekspozycji jest nieskończenie krótki lub przynajmniej dużo krótszy niż 1/200 sekundy). Gorzej to wygląda dla niższych współczynników wypełnienia 1/10 ... 1/8. Wtedy czas zapalenia wynosi 1/(10*200) ... 1/(8*200) czyli ciężko zrobić zdjęcie z informacją na wyświetlaczu. Dlatego mam nadzieję, że nie zmieniano ich konstrukcji względem wyświetlaczy w NG313 gdzie współczynnik wypełnienia przebiegu sterującego jest około 50% i zdjęcia w dzień jednak wychodzą. Rozpisałem się, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumiał mój wywód :)

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #740.

Technik serwisu :)
Wrażenia z ciasnego "Lwa" · 17 lat temu · Pepe
Re: Wrażenia z ciasnego "Lwa" · 17 lat temu · torwid 
Wyświetlacze [OT] · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Wyświetlacze [OT] · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Wyświetlacze [OT] · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Wyświetlacze [OT] · 17 lat temu · Piotr
Re: Wyświetlacze [OT] · 17 lat temu · LLUZNIAK
A czy dziś? · 17 lat temu · mike_1994
Re: A czy dziś? · 17 lat temu · MQ
Re: A czy dziś? · 17 lat temu · Pepe