Forum

Plebiscyt czas zacząć

Rok temu w naszym serwisie zagościł Plebiscyt. Miał on za zadanie pokazać, co takiego nasza społeczność uważa za pozytywne, a co za negatywne w świecie szczecińskiej komunikacji miejskiej. W tym roku Plebiscyt powraca w nieco zmienionej formie.

wysłane przez leks 17

Phobos napisał(a):

> I tu jest pies pogrzebany. Przyjęło się w naszym kraju, że > trzeba narzekać. Jest źle, niedobrze i beznadziejnie.

Sam czasami się zastanawiam czy lepiej chwalić coś dlatego, że w Afryce jest gorzej czy krytykować dlatego, że w Niemczech jest lepiej... Chodziło mi o to, że warto wybrać osoby negatywne, po to by było wiadomo kto jest tutaj zły i kogo trzeba unieszkodliwić po to aby było lepiej ?

> w ciągu ostatniego roku władze państwowe zajmowały się tylko > dociekaniem kto jest temu winien, rozliczaniem, oskarżaniem, > sądzeniem i ustalaniem kto współpracował z SB, a kto nie.

I bardzo dobrze, bo jak się tego nie rostrzygnie i nie oczyści Polski ze złych ludzi to nadal będzie jak było. Kiedyś tamci dokuczali często porządnym ludziom, a teraz Ci, którym dokuczano się mszczą, niestety... Nie można pozostawić winnego, złego czlowieka bez kary i konsekwencji, ktore teraz musi za swe czyny ponieść.

> Widać udzieliło się to również młodemu pokoleniu.

Każdy ma prawo mieć własne poglądy :).

> Niestety Administracja nie ma ochoty rozliczać, oskarżać, > sądzić, oczerniać, ścigać i wytykiwać palcem. O tym, co > jest złe w KM wszyscy doskonale wiemy. Pozytywne myślenie > potrafi czynić cuda, a od pesymizmu można się tylko nabawić > wrzodów żołądka :-)

Nikt nie chce nikogo oczerniać czy wytykiwać palcem każdego złego czynu, ale czasem warto pokazać palcem na kogoś kto zrobił dużo złego... Na pewno nikt nie wybrałby osoby, ktorej raz coś tam by się nie udało, a osobe, ktora wiecznie tylko szkodzi.

>I naprawdę nie trzeba się > chwalić kto kogo nominował, bo nie jest to meritum Plebiscytu

Faktycznie może niepotrzebnie napisałem kogo zgłosiłem, przepraszam ;).

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Plebiscyt czas zacząć · 17 lat temu · smollo
Re: Plebiscyt czas zacząć · 17 lat temu · leks
Re: Plebiscyt czas zacząć · 17 lat temu · leks
Re: Plebiscyt czas zacząć · 17 lat temu · torwid 
krzywdziciel wszechczasow · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: krzywdziciel wszechczasow · 17 lat temu · mmm
Re: krzywdziciel wszechczasow · 17 lat temu · MQ
Re: krzywdziciel wszechczasow · 17 lat temu · X