Romanas napisał(a):

> Pan Sołtysiak powiedział, że dzieki tym pieniądzom, "można kupić > częsći zamienne na 2,5-3 miesiące lub połowę autobusu".

Jak zwykle na mówieniu się kończy. Najbardziej to mnie w tej wypowiedzi zainteresowała ta "połowa autobusu". Rozumiem, że część pieniędzy na pewno idzie na częśći zamienne bo to w naszym mieście jest rzeczywiście potrzebne na każdym kroku ale część pieniędzy rzeczywiście mogłaby zostać przeznaczona na tą "połowę autobusu" i jak się dołoży drugą "połowę" wychodzi już całość, a odmłodzenie taboru by się naszym przewoźnikom przydało (oczywiście SPPK tu na myśli nie mam). A dla nikogo nie jest chyba przyjemnością jechać takim oklejonym autobusem w którym nawet w ciągu dnia panuje półmrok...A gdy wchodzi się do np. takiego VOLVA B10MA (konkretnie chodzi mi o tego, który miał reklamę ZCH "Police") w, którym spotyka się niespotykany w innych autobusach brud i który jest bardzo w złym stanie już to wogóle nie ma się ochoty takim czymś poruszać i opinia o przewoźniku gwałtownie spada. A przecież w naszym mieście bądź co bądź pięknym (możemy się pochwalić kilkoma pozytywnymi miejscami, których w całej Polsce próżno szukać np. nawiązując do tematyki KM oddzielone torowiska od jezdni) przebywają turyści, którzy jadąc takim środkiem transportu mogą się poczuć na prawdę mało przyjaźnie