Forum

Punktualność pojazdów komunikacji miejskiej w Szczecinie

Debatujecie tutaj o wielu różnych sprawach, często pierdołach, ale nie zauważyłem (może nie zagłębiałem się głęboko w historię forum) dobrej dyskusji dotyczącej punktualności pojazdów w Szczecinie. W Szczecinie mieszkam od ponad 3 lat (wcześniej przez 28 w Łodzi) i mówiąc szczerze punktualność komunikacji w Szczecinie mnie przeraża. Tramwaje, autobusy przyjeżdżają na przystanki z reguły o kilka minut przed czasem. Mieszkam na Pomorzanach od ponad roku i na 10 przypadków raz nie zdarza mi sie gonić tramwaju czy autobusu na przystanek( przystanek Frysztacka). W Łodzi ten problem rozwiązano na przestrzeni dwóch lat. Były badania przejazdów każdego pojazdu od przystanku do przystanku, w każdej konfiguracji czasowej. Od 4 lat tramwje, lub autobusy w Łodzi mają tolerancję +0min -4min) i o dziwo przyjeżdżają na czas i zgodnie z czasem odjeżdżają. Jeżeli nawet zdaży się że pojazd przyjedzie min. przed czasem to czeka. Ale, kierującym pojazdem dano w miarę średnie pensję i duże premie. Premia kształtuje się na poziomie 50% pensji podstawowej. odjazd przed czasem to 20 % premi mniej, drugi to 40 % trzeci w miesiącu to brak premi na przestrzeni 3 m-cy. po mieście jeździ około 10 samochodów kontrolnych MPK sprawdzających punktualność na przystankach. Są to kontrolerzy ruchu którzy utrzymują porządek na liniach i im się to udaje . Dlaczego tak sprawdzonych rozwiązań nie można wprowadzić w Szczecinie? PS. Dziwi mnie że Szczecin choć nie małe miasto staje się śmietnikiem pojazdów z europy. Łodź bogatsza nie jest a uważana jest ze najwocześniejsze miasto w Polsce jeżeli chodzi o komunikację. Dlaczego Szczecin nie może być taki sam?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.