Forum

Paranoja by ZDiTM

wysłane przez MQ ?

Jak większość z Was zauważyła, zazwyczaj staram się racjonalnie na tym forum wytłumaczyć niektóre pomysły ZDiTM, które Wam wydają się wziętymi z kosmosu. Ale dziś przeczytałem coś, co sprawiło, że zwątpiłem w racjonalność postępowania niektórych pracowników.

Swego czasu wysłałem do ZDiTM-u pytanie w sprawie pętli "Potulicka". Jest to pętla z osobnymi przystankami dla wysiadających i dla wsiadających, ale przelotowo jadą przez nią kursy "ósemki" wyjazdowe z Pogodna na Gumieńce i zjazdowe z Gumieniec na Pogodno i Golęcin. Pytanie moje dotyczyło obowiązku opuszczania pojazdu przez pasażera na tym przystanku. Dziś dostałem odpowiedź.

I czego się możemy z niej dowiedzieć? Że pasażer nie ma prawa przejechać przez Potulicką bez wysiadania jadąc kursem wyjazdowym bądź zjazdowym. Wg ZDiTM-u przystanek pośredni w tym kursie, jakim bez wątpienia jest Potulicka (w rozkładzie kursy są opisane jako Gumieńce - zajezdnia, a nie Gumieńce - Potulicka i Potulicka - zajezdnia) nie jest przystankiem pośrednim, lecz końcowym. Zatem opis na tabliczkach "Zjazd do zajezdni Pogodno" to pic na wodę, bo pasażer nie ma prawa w cywilizowany sposób przejechać z Gumieniec np. na Bohaterów Warszawy czy Wojska Polskiego. Na Potulickiej wyganiany jest z tramwaju i zmuszany do przejścia na przystanek dla wsiadających, gdy w tym czasie tramwaj pusty objeżdża pętlę. Oczywiście wejście do tego samego tramwaju nie stanowi żadnego problemu (no, jak się idzie szybkim krokiem). I według ZDiTM-u jest to wszystko jak najbardziej normalne.
Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · MQ
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · techno
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · konjo 
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · MQ
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · Iwo
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · Phobos
Re: Paranoja by ZDiTM · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Zjazdy... · 17 lat temu · paki
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · Iwo
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · alat57
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · alat57
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · kapil
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · alat57
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · MaK
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · maciekos95
Re: Zjazdy... · 17 lat temu · MQ