Forum

Terminale w przyszłości

W dobie elektroniki i plastikowego pieniądza uchowały się miejsca, w których trzeba się zachowywać jak 50 lat temu. Te miejsca to m.in. kasy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, gdzie liczy się tylko "żywa" gotówka.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> To tak znów o bezpieczeństwie, tak? Bo nie widzę związku...

Wyciąłeś sobie linię, która mówiła, że podobnie jak określa się specyfikę taboru może się kiedyś pojawić zapis o wymogu np. pozycjonowania pojazdów co było odpowiedzią na pytanie - co ma ZDiTM do tego jak przewoźnicy dbają o swoich pasażerów. Ale skoro nie widzisz związku, to nic nie poradzę.

> Ale ZDiTM powinien nie tylko dbać o bezpieczeństwo pasażerów. > Powinien również pozyskiwać nowych.

Słowem nie ważna nasza oferta, nie ważny dziurawy system kontroli. A tak swoją drogą nie dawno pytałeś co ma ZDiTM do bezpieczeństwa, a teraz: "ZDiTM powinien nie tylko dbać o bezpieczeństwo pasażerów" :> czyli jednak jakiś związek jest.

> - musi albo wprowadzić terminale, albo zmusić kontrolerów do > bardziej sumiennej pracy.

Hmm, idąc tym tropem sklepy na moim osiedlu muszą wprowadzić możliwość płacenia kartą, albo zatrudnić ochroniarzy, bo mimo, że wiem, że za towar-usługę się płaci, to mają ubogą ofertę w postaci braku terminalu. Co ja skrupulatnie wykorzystuje na swoją korzyść. Totalna bzdura. Jak widzisz na powyższym przykładzie brak terminala w normalnym osiedlowcu nie wytłumaczyłby w żaden sposób dlaczego klient wyszedł bez zapłacenia.

> > Wydatki skierowane na > > poprawę naszego poczucia pewności w pojazdach KM, będą służyły > > ogółowi społeczeństwa. > > Frazes. Dokładnie to samo mogę napisać o terminalach.

Dlaczego frazes? W grupie korzystających z komunikacji można przyjąć, że Ci którym służą autobusy i tramwaje to niemal 100%. No są jeszcze oczywiście pracownicy i pasjonaci, którzy np. nie jadą pojazdem tylko go focą... Niemniej jednak można przyjąć, że klient KM jest pasażerem i odrzucamy wszelkie działania pasjonackie i inne. Wobec tego znaczne poprawienie poziomu bezpieczeństwa przełoży się na cały ogół społeczeństwa korzystającego z KM lub zmuszonego z niej korzystać... A terminal mógłby służyć przy twoim poniższym założeniu co czwartemu pasażerowi - ale nie w ogóle, tylko co czwartemu z biletem okresowym.

> Czyli mam rozumieć, że będziemy tkwili w wolnorynkowej epoce > kamienia łupanego? Bo nie sądzę, aby prowizje kiedykolwiek > zmalały...

To powiedz mi dlaczego masz komórkę? Możesz sobie kupić drugą albo wedle chęci i trzecią. Masz coraz tańsze kredyty. Ludzie wywożą kina domowe ze sklepów... odpowiedź jest prosta - dobra konsumpcyjne i usługi staniały przez masowy odbiór. Dlatego posiadasz telefon, za który kiedyś ludzie musieli oddawać miesięczną pensję. Wobec tego prawdopodobnie za jakiś czas operatorom terminali będzie się opłacało pracować nie w zakresie 3,5-9%, a 0,5-3,5% i też zarobią.

> Znów nie zrozumiałeś. Nie chodzi o odbieranie. Chodzi o to, że nie > chcesz DAĆ ludziom możliwości.

Jeżeli decyzja nie należy do mnie to ja nie mogę: ani DAĆ, ani ODEBRAĆ. Ja mogę tylko UWAŻAĆ co dało się zauważyć wyróżnione w tekście.

> > Ja po prostu UWAŻAM, że jest to > > droga usługa, która będzie służyła małej grupie klientów. > > "Małej grupie klientów"? Zapamiętam...

A proszę Cię bardzo.

> > Dlatego, że nie mogę zarzucić fałszerstwa autorowi artykułu i > > zakładam w dobrej, że w dobrej wierze sprawdził ile nabywa się > > sieciówek. > > Nie chodzi o ilość sieciówek. Chodzi o to, ilu kupujących > sieciówki chciałoby płacić kartą, a zrobić tego nie mogą.

Czyli jeżeli nie chodzi o ilość sieciówek to o co? Zakładając wg Twojej wypowiedzi 24% płacących kartami to rozmawiamy o 1440 z ogółu pasażerów. Moim zdaniem lepiej byśmy wyszli jakby ściągnięto kary i złapano 1440 gapowiczów. System pozwala jeździć cały miesiąc bez biletu w zasadzie bez ryzyka wpadki, a my tu toczymy akademicką dyskusję.

> > O > > ile dobrze pamiętam - przy każdej możliwej okazji kartami stara > się > > płacić 24% osób, > > I to jest ta twoja "mała grupa klientów"?

No to jest ta mała grupa klientów. 6000 (ilość sieciówek):23 (wszystkie kasy ZDiTM)*0,24=62! Wypada, że przy takie sprzedaży i takim odsetku płacących kartami w każdej budce średnio pojawiłoby się 62 klientów. Doprawdy tłum w 400 tysięcznym mieście. Cała dyskusja dotyczy ok. 1440 osób z całej masy pasażerów.

> > Nie wiem dlaczego ten odsetek miałby się nagle > > zmienić w przypadku budki ZDiTMu. > > Ja też nie wiem. Dlatego też nie wiem, dlaczego kilka postów > wcześniej piszesz o 4%...

Dlatego, że jeżeli pamiętasz to wedle tych 6000 biletów około 1,5% to był odsetek mieszkańców kupujących sieciówki. Więc jeżeli skoczyłby do 4-5% OGÓŁU obywateli Szczecina byłby to skok niesamowity.

> Więc załóżmy połowę tego - 21-29%. Co czwarty klient! I to jest > dla ciebie mało?

Już Ci powyżej wyliczyłem tak na oko, że licząc przy każdej budce jest to realnie na prawdę MAŁO.

> Pierwsza zasada wydatków publicznych - pieniędzy zawsze jest mało na > zadania, których realizować się nie chce.

W ten sposób to można podważyć społeczną, publiczną służbę w ogóle.

> > Zrób sondę jak się skończy obecna to się dowiemy przynajmniej co > > sądzą MKM-y. > > Jesteś adminem - możesz sam ją zrobić. Ja nie czuję takiej > potrzeby, co wytłumaczyłem kilka postów wyżej.

Ja? A po co mi to, żebym usłyszał, że nie przewidziałem opcji X? Gdzie ktoś sobie wymarzył zakupy w określonym miejscu lub czasie? Dlatego zostawiam Ci wolną rękę i możesz stworzyć taką jaką uważasz za stosowne. Albo i nie co też nam podkreślasz.

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Terminale w przyszłości · 17 lat temu · jas59 
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · piotrek
Re: [OT] Terminale w przyszłości · 17 lat temu · konjo 
trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · t105n 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
nawet bardzo OT · 17 lat temu · Phobos
Re: nawet bardzo OT · 17 lat temu · MQ
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · konjo 
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Terminale w przyszłości [OT] · 17 lat temu · konjo 
Re: Terminale w przyszłości [OT] · 17 lat temu · kapil
Ankieta · 16 lat temu · Wojtek