Forum

Terminale w przyszłości

W dobie elektroniki i plastikowego pieniądza uchowały się miejsca, w których trzeba się zachowywać jak 50 lat temu. Te miejsca to m.in. kasy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, gdzie liczy się tylko "żywa" gotówka.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> Nie, jakoś nie mam problemu z płaceniem kartą w pobliskich sklepach. > I jakoś nie robią problemu, kiedy chcę kartą zapłacić za jogurt > 2,31 PLN...

To dziwne, że do niedawna w jednym z dyskontów (dziwne, że w ogóle mieli terminal) i w sieci drogoryjnej zawsze wisiało "ostrzeżenie" płatność kartą od 20 PLN.

> Dlatego, że wydatki na poprawę bezpieczeństwa w KM jakoś nie > uszczęśliwią zmotoryzowanych, a ni również są "ogółem > społeczeństwa".

Wydatki na terminale tym bardziej nie spowodują, że kierowcy zostaną zachęceni i dokonają nagłego zwrotu do KM. Człowiek chce mieć wygodę i przynajmniej namiastkę luksusu. I czy tego chcecie czy nie wiele osób wybiera samochód i ma dość fochów, innych pasażerów, braku biletu, 3 przesiadek itp. Zobaczycie, że przyjdzie czas kiedy w Polsce będzie się kupować dwudrzwiowe solówki i trzydrzwiowe przeguby jako nowe. Precedens w jednym mieście już był. Spada ilość klientów i to jest problem.

> A to skąd wziąłeś? Wcześniej ktoś pisał o 2-3,5%...

Jakbyś czytał uważnie to w tym wątku jest napisane, że realne koszty w powiązaniu z kosztami autoryzacji mogą sięgnąć 10%.

> Zmartwię cię - prowizje jakie pobiera Polcard nie zmieniły się w > ciągu ostatnich 4 czy 5 lat.

Zważywszy, że Polcard się nie chwali na swojej stronie jaką ma prowizję to trudno domyślać się czy jest taniej czy drożej.

> W dalszym ciągu nie rozumiesz...

To z łaski swojej przetłumacz mi moje własne słowa swoim językiem, żeby stały się dla mnie zrozumiałem.

> > Czyli jeżeli nie chodzi o ilość sieciówek to o co? Zakładając > wg > > Twojej wypowiedzi 24% płacących kartami to rozmawiamy o 1440 z > > ogółu pasażerów. Moim zdaniem lepiej byśmy wyszli jakby > > ściągnięto kary i złapano 1440 gapowiczów. > > To wolisz, żeby było więcej gapowiczów niż pasażerów uczciwie > płacących za bilety?!

Wpierasz mi coś. A teraz taki mały cytacik: "Co miesiąc 7 tys. szczecinian jest łapanych na jeździe bez ważnego biletu. Karę płaci 25 proc. z nich, reszta trafi teraz do KRD." Pomyśl tak: 7 tysięcy jest łapanych, a ile sobie jeździ spokojnie, bo nasz system kontroli wygląda jak wygląda? Do tego 25% spłacało, a teraz dzięki KRD 40%. Tam są realne pieniądze.

> 1. A kto powiedział, że we wszystkich? Słoneczne i Bukowe to taki > trzeci świat, że ludzie tam nie potrzebują, więc na początek 2 > odpadają...

Dziękujemy za uznanie. 22229 osób wg danych spółdzielni wybrało trzeci świat.

> Błąd. 6 tysięcy to tylko miesięczne na wszystkie linie. Autor > artykułu wyraźnie zaznacza, że trzeba jeszcze dodać bilety na > poszczególne linie oraz na okresy dłuższe niż miesiąc.

No to ile och jest razem? Dłuższych na pewno nie ma więcej niż miesięcznych. 12000-15000?

> Mylą ci się już liczby :-P Wcześniej ktoś twierdził, że tylko 4% > kupujących sieciówki korzystałoby z terminali.

To tobie się pomyliło: "o też są koszty i nie ma z tego tytułu dochodu. No ale chyba sensowniej jest tworzyć coś dla 90% klientów, którymi nie zachwiał Microbus, Internet i masa innych rozwiązań niż dla 2-3, może 5%...?" Dotyczyło to wymiany zdań na temat likwidowania tabliczek z których korzysta większość, a tworzenia systemu dla Szczecinian którzy chcieliby kupić sieciówke z założeniem, że są w grupie tych którzy koniecznie chcą tego dokonać kartą. Nie zadałeś sobie trudu przeszukania tekstu za pomocą wyszukiwarki. 4% padło z Twojej strony.

> To z jednej strony narzekacie, że ZDiTM zbankrutuje z powodu prowizji, > a kiedy okazuje się, że nie będzie tego aż tak dużo, to > stwierdzacie, że to za mało. Zdecydujcie się.

Wytłumaczę to jaśniej ja uważam, że koszty prowizji i obsługi będą duże, a klientów mało.

> Typowe podejście - niech zrobi Marcin, to on zbierze joby, tak? :-/

Zakładasz, że jak są entuzjaści płacenia kartą to zbierzesz joby?

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.
Terminale w przyszłości · 17 lat temu · jas59 
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · piotrek
Re: [OT] Terminale w przyszłości · 17 lat temu · konjo 
trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · t105n 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · MarcinB
Re: trochę OT, a trochę na temat · 17 lat temu · konjo 
nawet bardzo OT · 17 lat temu · Phobos
Re: nawet bardzo OT · 17 lat temu · MQ
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · konjo 
Re: Terminale w przyszłości · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Terminale w przyszłości [OT] · 17 lat temu · konjo 
Re: Terminale w przyszłości [OT] · 17 lat temu · kapil
Ankieta · 16 lat temu · Wojtek