Forum

Szczecińskie tramwaje zostaną w zajezdniach?

Tak się stanie, jeśli nie będzie podwyżek - straszą motorniczowie z MZK. Chcą miesięcznie dostawać ponad 4 tys. zł brutto. Strajkiem grożą też kierowcy autobusów. Na szczęście nie wszystkich.

wysłane przez kierowca

Panowie spokojnie w Dąbiu odbyło się nielegalne referendum dwóch małych związków co są prowadzone na smyczy solidarności MZK i załoga po prostu ich za przeproszeniem olała co było do przewidzenia po nastrojach pracowników. Oni dobrze o tym wiedzieli lecz dostali poleceni z MZK robić referendum. Będzie chociaż dym, bo jak można nazwać ich działanie bez negocjacji, bez protokołu rozbieżności, bez mediatora. Robi się referendum, a gdzie ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych to się moim zdaniem nadaje do prokuratury. To nie są żarty, dwie strony sporu muszą przestrzegać ustawy a nie bawić się w szczeniackie zagrywki i jeszcze część ludzi wprowadzać w błąd podając nieprawdziwe informacje. Panowie zapomnieli ze Dąbie to samodzielny zakład a nie odnoga MZK.

Co do zarobków to nie są za wysokie jak na ta pracę ale trzeba wywarzyć potrzeby a możliwości spółek i jest tu jeden błąd w informacjach o zarobkach. Podaje się zarobki motorniczych i kierowców a nie podaje się zawodów innych gdzie zarobki są wyższe a praca motorniczego i kierowcy jest bardziej ciężka i stresująca. Same godziny rozpoczynania i kończenia pracy wykańczają.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Szczecińskie tramwaje zostaną w zajezdniach? · 13 lat temu · kierowca