Forum

Kary w górę?

Kasowanie biletów w Szczecinie nie opłaca się. Kontroli jest zbyt mało, a kara - dzięki radnym poprzedniej kadencji - śmiesznie niska. Dlatego osoby, które często korzystają z autobusów i tramwajów, nie raz kalkulują, co się bardziej opłaca. I dochodzą do wniosku, że kasowanie biletów czy kupowanie sieciówek nie opłaca się.

wysłane przez leks 17

Zaraz zaraz! Ja jestem za zwiększeniem wysokości kar, ale na litość boską, dlaczego ja pasażer, który raz w życiu tylko jechał "na gapę" mam się martwić jeszcze o to czy kasownik skasuje mi bilet poprawnie czy też nie. Przecież to paranoja. Nie wyobrażam sobie np. sytuacji kiedy kasownik wybije mi jakieś głupoty na bilecie dobowym, a ja mam płacić 300zł. A w MZK zdarza mi się to niezwykle często. Niby takie rzeczy się zgłasza motorniczemu, ale motorniczy to nie automat, jeden kierowca kiedyś mi powiedział nie będę mówił co jak poprosiłem, aby mi podpisał bilet gdy był źle skasowany nie z mojej winy, a jego lenistwa.

Zwiększać wysokość kar oczywiście, ale najpierw zanim chcą ludzi karać tak surowo niech sami zapewnią odpowiednie warunki. Przepraszam czy ja pasażer mam tracić czas i nerwy tylko dlatego, że MZK czy inne spółki przez 20 lat nie potrafią kupić nowego kasownika albo, że komuś na zajezdni nie chce się łaskawie zajrzeć czy urządzenie działa jak należy. Udowadniać to wszystko, pamiętać numery taborowe, itd. nie zawsze człowiek pamięta też, aby spojrzeć czy wszystkie cyfry są wybite jak należy.

-- Szczecin to jedyne miasto w Polsce posiadające dwie oddzielne sieci tramwajowe.
Jedna o dług.110 KM, a druga 10m na rondzie Gierosa.
Kary w górę? · 16 lat temu · TCT
Re: Kary w górę? · 16 lat temu · torwid 
Re: Kary w górę? · 16 lat temu · TCT
Re: Kary w górę? · 16 lat temu · Jasiek
Re: Kary w górę? · 16 lat temu · michalprzepiera
Kontrola biletów · 16 lat temu · stoch
Re: Kontrola biletów · 16 lat temu · mike_1994
Re: Kontrola biletów · 16 lat temu · Robert
Re: Kontrola biletów · 16 lat temu · Wojciech
Re: Kontrola biletów · 16 lat temu · torwid 
Re: Kontrola biletów · 16 lat temu · stoch
wynagrodzenia rosną, kary też muszą wzrosnąć · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Wyliczanka · 16 lat temu · techno
Re: Wyliczanka · 16 lat temu · Robert
Re: Wyliczanka · 16 lat temu · Michal
Re: Wyliczanka · 16 lat temu · Phobos
Re: Wyliczanka · 16 lat temu · konjo 
Kasowniki !!! · 16 lat temu · leks
Re: Kasowniki !!! · 16 lat temu · RoGaL
Re: Kasowniki !!! · 16 lat temu · paki
Re: Kasowniki !!! · 16 lat temu · LLUZNIAK
Re: Kasowniki !!! · 16 lat temu · DamTram