Forum

Na przystanku szybciej doczekamy się metra niż zakazu...

Projekt zakazu palenia na przystankach leży w radzie miasta nietknięty od prawie półtora roku. Radni mają ważniejsze sprawy, a podobno zdrowie jest najważniejsze.
Słowem wyjaśnienia, jestem palaczem, ale sprzeciwiam się paleniu w okolicach wiat przystankowych.

Michal napisał(a):

> Zgadza się. Palenie truje! A niepalących nawet bardziej! Dlatego > jestem za całkowitym zakazem palenie w miejscach publicznych

Tak, zakażmy wszystkiego. Pić w miejscach publicznych już nie można, teraz zakażmy palenia. Nie tędy droga. Miejscem publicznym jest zarówno przystanek, jak i polana nad jeź. Głębokie. Jest chyba kolosalna różnica. I w tym momencie osoba siedząca ze znajomymi nad jeziorem przy grillu, która pije piwo (a w Twojej propozycji nawet paląca papierosa) popełnia dokładnie takie samo wykroczenie jak grupa "żuli" popijająca tanie wino w parku lub bramie i zaczepiająca postronne osoby.

> Problemu by pewnie nie było gdyby nie częsta > ignorancja osób palących w stosunku do pozostałych, choć powoli to > się zmienia.

Problemu by nie było, gdyby spora grupa ludzi podstawowe elementy kultury osobistej wyniosła z domu. Mnożenie zakazów tu nic nie da, że zacytuję ...Cham pozostanie chamem i na wieki wieków Amen...

> Nie raz byłem świadkiem lub sam wyrzucałem palacza z > wiaty pełnej ludzi...

Działasz tak zawsze czy tylko w stosunku do jednej niewielkiej osoby? Czy w stosunku do grupy młodzieży pijącej alkohol i palącej papierosy pod wiatą też tak postępujesz?

> Jeżeli ktoś ma ochotę się truć – ma takie > prawo, ale moim prawem jest aby mnie truł On mnie.

Jeżeli tak uważasz, to nie rozumiem dlaczego usuwasz palące osoby z wiaty? I po co ten cały Twój post? ;) A na poważnie, to zakaz powinien być w obrębie wiaty, powiedzmy w odległości do 5m. Ale nie na całym przystanku i w ogóle w miejscach publicznych. Nauczmy się żyć razem w koegzystencji i nie przeszkadzajmy sobie nawzajem. Uszanujmy prawa innych.
Re: Na przystanku szybciej doczekamy się metra niż zakazu... · 15 lat temu · MarcinB