Forum

Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie...

zdjęcie
Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie doczekaliśmy...
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
MK_cafe napisał(a):

> A czy krytyka jest zabroniona na tym portalu? Każdy ma prawo > się wypowiedzieć, pochwalić bądź skrytykować.

Nie jest zabroniona, tylko twoje argumenty są moim zdaniem nietrafione.

> A co do > zrobienia lepszych zdjęć to fotografia komunikacji miejskiej > nie jest mi obca ale wiem że nie będę miała lepszych zdjęć > od Ciebie więc biore się za to co mi najlepiej wychodzi.

Oczywiście, jedni specjalizują się w fotografii makro, inni w architekturze, pojazdach lub przyrodzie. Sam ostatnio fotografowałem konie, kominy, słupy, drzewa, a nierzadko staram się uchwycić dzikie zwierzęta w plenerze, jednak najbardziej lubię fotografować transport zbiorowy i to robię.

> Akurat z tym się nie zgodzę, bo zdjęcie jest fatalne, jest > strasznie naświetlone, lipny kadr.

Prześwietlone nie jest, nie widzę na zdjęciu żadnego obszaru, gdzie wszystkie składowe RGB sumowałyby się do koloru białego (nawet w najjaśniejszym punkcie niebo jest ciemniejsze niż całkowita biel). Kadr to rzecz gustu, przyczepić można się jedynie do wyrastającej latarni z dachu autobusu.

> Po za tym z tego co mi > wiadomo to nie powinny być robione i dodawane zdjęcia robione > na wprost pojazdu "samej mordki".

Ja tu widzę jeszcze brzegi otwartych drzwi po lewej, więc nie jest to sama mordka.

> I jak coś > to tutaj napewno było zastosowana funkcja AUTO bo np. przy ISO > 400 nie było by takiego naświetlenia i drugi kadr nie > wyglądał by tak jak wygląda.

Tego nie byłbym taki pewien. Wiem z imprezy, że Mariusz używał trybu M (Manual - ustawienia ręczne), nawet na którymś fotostopie porównywaliśmy ustawienia. Poza tym pod uwagę należy wziąć jeszcze obróbkę na komputerze i kompresję jpg, która w znacznym stopniu psuje jakość zdjęcia, a zwłaszcza składową czerwoną.

Technik serwisu :)
Re: Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie... · 14 lat temu · PiotrSzczecin
Re: Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie... · 14 lat temu · Luke_Police 
Heh · 14 lat temu · X
Re: Heh · 14 lat temu · Mario 
Re: Heh[OT] · 14 lat temu · X
Re: Heh · 14 lat temu · MarcinB
Re: Heh [OT] · 14 lat temu · kajetansz
Re: Heh · 14 lat temu · Adam
Dziękuję · 14 lat temu · Mario 
Re: Dziękuję · 14 lat temu · paki