Forum

Tramwaje Szczecińskie ogłosiły przetarg na przebudowę torowisk w centrum miasta

Spółka Tramwaje Szczecińskie ogłosiła dziś przetarg na przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną od placu Żołnierza Polskiego do pętli „Dworzec Niebuszewo” oraz w ciągu: plac Żołnierza Polskiego – ulica Matejki – ulica Piłsudskiego (do placu Rodła).

wysłane przez Michal 2

Pepe napisał(a):
Skoro w ramach tego pakietu całe torowisko w okolicach placu Hołdu, Filharmonii i alei Kwiatowej będzie wymieniane to raczej się go nie zaorze. Pytanie Michała chyba było słabo przemyślane.

Ależ bardzo przemyślane. ;)
Pytanie główne dotyczyło ewentualnego uproszczenia trasy „jedynki” i skrócenia tym samym czasu przejazdu w związku z nowymi możliwościami na placu Rodła wzorem powojennej „czwórki”.
W takiej sytuacji zakładając brak innych zmian na liniach to torowisko przy Filharmonii stało by się liniowo zbędne.
Moje stwierdzenie „absurdalne” wskazuje wyraźnie moje nastawienie do zaorania tego miejsca i jedynie poddaje pod rozwagę to, że ktoś z naszych decydentów mógłby kiedyś w ten sposób rozumować i dążyć do przesunięcia funduszy w jego zdaniem potrzebniejsze miejsce. Mało było w przeszłości takich „absurdalnych” pomysłów ?
Ktoś mnie chyba troszkę nie zrozumiał ;)

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...