Forum

Nowa linia autobusowa na odnowionej ul. Hożej? Sprawdziliśmy

Cały przebudowywany odcinek ul. Hożej powinien być przejezdny w czerwcu. Sprawdziliśmy, czy to oznacza, że ulicą Hożą i Łączną ruszy nowa linia autobusowa.

fan004 napisał(a):
Kiedyś codziennie dojeżdżałem 5/11 od Placu Rodła w stronę stoczni. Na "Parkowej", nawet po południu, wysiadało 90% pasażerów.

Przy ulicy Henryka Pobożnego znajduje się IILO w Szczecinie. Z tego co pamiętam, uczęszcza tam około 1000 osób, a dojazd komunikacją jest żaden i wszyscy muszą iść "z buta" na Plac Rodła lub ewentualnie na 6. - A to tylko przykład z instytucji publicznych, które się tam znajdują.

Prawda. Akurat wieki temu ukończyłem II LO i pamiętam jak problematyczny był dojazd transportem zbiorowym. W zasadzie jadąc z Bukowego miałem do wyboru, albo drełować piechotą z Placu Rodła przez Mazowiecką i Zygmunta Starego, albo z Wyszyńskiego przez Panieńską, gdzie dodatkowo oprócz A było E. W drodze powrotnej sprawa się komplikowała, bo trzeba było iść na Rodła aż pod LOT albo na Wyszyńskiego przechodząc jeszcze po drodze przez skrzyżowanie przy Nabrzeżu Wieleckim. I tak dzień w dzień. O 70 nie było co marzyć z resztą rozkład tej linii do dzisiaj nie zachwyca. Przesiadka na 6 też bez sensu, bo z Wałów Chrobrego też trzeba było dojść nieco się cofając. Teraz jest myślę odrobinę lepiej jak funkcjonuje przystanek przy Bulwarze Piastowskim.

Mówimy jednak o jednej z największych szkół średnich Szczecina, a co jak co, ale to właśnie młodzież (i emeryci) są głównym beneficjentem komunikacji miejskiej. Większość dorosłych pracujących szybko robi prawo jazdy i wybiera z wielu względów samochód. Dlatego ta dziura komunikacyjna w okolicach LO2, LO12 i AM tym mocniej dziwi.
10
Re: Nowa linia autobusowa na odnowionej ul. Hożej?… · 3 lata temu · pioko17