Forum

Krótki postój na urokliwej pętli w Kamieńcu

zdjęcie
Krótki postój na urokliwej pętli w Kamieńcu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez PiotrSzczecin

volvo napisał(a):
Że tak zapytam. Co ten samochód ma wspólnego z komunikacją miejską? Samochód osobowy stylizowany na autobus, "który mógłby jeździć po Szczecinie"...
Rozumiem, że jak ktoś sobie kupi - no nie wiem - Mercedesa Vito, pomaluje w barwy FG, powie, że styluzuje go na autobus bo przecież mógłby taki jeździć po Szczecinie to też będziemy tu wrzucać jego zdjęcia?

Jest to Daewoo Lublin 3 AMZ Głowno #0015. Początki produkcji budowy autobusów przez AMZ (tak, tego samego producenta który robił AMZ City Smile) wtedy zaczynali od zabudowy innych pojazdów.
Obecnie mój Lublin ma 9 miejsc, fabrycznie miał 15. Przemalowałem go na barwy szczecińskie bo chcę żeby wyglądał jak szczeciński autobus. Mój egzemplarz przez kilka lat sporadycznie pojawiał się na linii miejskiej w Bydgoszczy, kursował na liniach podmiejskich w Pruszczu Gdańskim, a dużo wcześniej woził pracowników jednej z dużych firm budowlanych.
Lublin posiada m.in, fabryczne elektryczne drzwi i jest jednym z ostatnich jeżdżących. W tej chwili jeździ takich Lublinów około 15, spora część dawno została zezłomowana, albo przerobiona na kampery, czy na sklepy jak prawie mój. Jakbyś trochę interesował się tym co się dzieje w świecie miłośników to też byś wiedział, że mój Lublin też wróci do korzeni i zostanie "autobusem", po prostu w tej chwili nie jest dla mnie to ważne. Trzeba go doprowadzić do lepszego stanu niż jest, a gdy już się to stanie to pojadę gdzie trzeba i dopiszą mi te 6 brakujących miejsc.

W sumie nad Mercedesem Vito też się zastanawiałem :)
Tak mógłby wyglądać: https://imgur.com/a/amD7eKO
Post został wyedytowany przez autora.
13
Re: Krótki postój na urokliwej pętli w Kamieńcu · 3 lata temu · PiotrSzczecin