Ronaldinho napisał(a):
Mam pytanko. Jak sądzicie w obecnie chwili z jeżdżących po Szczecinie linii, która z nich powinna mieć zmienioną trasę? Czy może obecny stan wam pasuje?

Według mnie linia 81 powinna mieć stałe kursy do Kołbaskowa i ewentualnie kilka wariantowych kończących się na Przecławiu, gdyż wbrew pozorom do Kołbaskowa i z Kołbaskowa jeździ sporo osób. Jeżdżę do Kołbaskowa regularnie i wiem, jakie jest zapotrzebowanie na zdecydowanie częstsze kursy do Kołbaskowa.

Z nowych linii widziałbym taką która by jeździła z Dworca do Auchana. 70 rzadko jeździ a z okolic dworca przydałaby się linia częściej kursujące w stronę Ustowskiej, gdzie byłby szybszy dostęp do 61 niż tułać się nim z Owocowej taki kawał, kiedy może skrócić to poprzez puszczenie linii tak jak 70 z Dworca w stronę Ustowskiej. Można byłoby choćby dać takie wariantowe kursy w postaci 61 albo przywrócić 61bis kursującą na takiej trasie Dworzec Główny <-> Dziewoklicz.

Z innych nowych linii widziałbym jeszcze linię nocna z Polic do Głębokiego lub Jaworowej, bo wiem że mieszkańcom takich rejonów jak choćby Pilchowo przydałaby się taka linia.

Ostatnia linia, która myślę że by się przydała, to linia z Dworca np. przez Stocznię do Centrum. Z dworca do centrum według mnie powinien być autobus obowiązkowo.

Z linii nowych, które przedstawiłem uważam, że to ta z Dworca do Centrum (Rodła) powinna być priorytetem, bo 70 to nie jest to samo, oraz linia nocna z Polic do Głębokiego. Jeśli chodzi o tą 61bis, myślę że mogłaby mieć jakiś sens, ale na tej przedstawionej trasie, to raczej latem, bo poza sezonem letnim lepiej by się sprawdziła, jakby kursowała np. z Dworca jak 70 do Ustowskiej i dalej albo do Auchana, albo do Cukrowej, albo Południowej, bądź w ogóle zrobić z niej linię okrężną, która dalej jechałaby jak 529 do Owocowej i potem w dół i znów na Dworzec Główny.

Jeśli o tabor i obsługę linii to bym sobie wyobrażał że 61bis -> MAXI i SPAD, Dworzec Główny - Centrum -> MAXI i SPAK, linia nocna z Polic do Głębokiego przez np. Tanowo lub Leśno Górne albo oba poprzez warianty -> MAXI i SPPK.