Forum

Wchodzenie do pojazdów pierwszymi drzwiami żeby kierujący sprawdzili czy pasażerowie posiadają maseczki

bartez napisał(a):
Jeżeli myślisz, że powiesz, że jesteś zwolniony z noszenia maseczki, bo coś tam, a wyglądasz na zdrowego konia i ujdzie ci to na sucho to jesteś bardzo naiwny. Jak nie wierzysz to idź do któregoś CH i spotkaj patrol SM. Sanepid wlepiał już za to kary i uprzedzając pytanie to sam poszukaj sobie informacji w necie. Jak nie przyjmiesz mandatu, to w sądzie zaświadczenie będziesz musiał już pokazać, bo tak łatwo nie będzie.

Nawet jeśli ten argument by nie zadziałał, to sąd prawdopodobnie i tak umorzyłby postępowanie ze względu na bezprawność wprowadzenia tego nakazu (paragraf rozporządzenia wykracza poza delegację ustawową). I nie, nie wymyślam sobie tego, sądy już zaczęły postępować w ten sposób. Co zresztą mnie nie dziwi.

A powtórzę się, że jak sytuacja epidemiczna będzie taka jak obecnie to rząd planuje zmienić rozporządzenie, że nawet ci którzy faktycznie nie muszą nosić masek to będą chodzić w przyłbicach, które nie utrudniają oddychania.

Jak zmienią to zmienią, na razie rozmawiamy o tym co jest teraz.

Inna sprawa to nie wiem co chcesz udowodnić tym uporem odnośnie zakładania maseczki? Pokazujesz tylko swój egoizm i przy tym nie szanujesz pracy ratowników medycznych, którzy potem w ciężkich warunkach muszą użerać się z chorymi.

Kolejny argument typu gra na emocjach. Na mnie to nie działa. Napisałem już wystarczająco wiele razy co na ten temat sądzę, więc nie będę się powtarzał.

Ja też nie lubię zakładać maseczki, wiem też, że nie jest to pełna gwarancja bezpieczeństwa, ale w sklepach ją zakładam i nie widzę w tym problemu

A czy ja gdzieś napisałem, że chciałbym komukolwiek zabraniać nosić maskę? Jestem wolnościowcem, uważam, że każdy może nosić co mu się tylko podoba. Ale nie mogę zgodzić się na zamordyzm, który jest wprowadzany przez nasz rząd w tym zakresie. Stąd mój wyraźny sprzeciw.
3