Forum

Konsultacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Dobra

kwgpp napisał(a):
31 sierpnia Gmina Dobra ogłosiła Konsultacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Dobra.

Zdziwiło mnie to że linia 208 (obecne 108) nawet poza szczytem będzie kursowało do Lubieszyna. Owszem, w szczycie autobus jest tam potrzebny, ale poza szczytem jedyni pasażerowie na odcinku Dołuje - Lubieszyn to byli przesiadający się 108 <--> 123. Według mnie, rozsądniejsze byłoby puszczenie kursów przed/po szczycie do Wąwelnicy lub Kościna, które się cały czas prężnie rozwija. Tym bardziej że na odcinku Dołuje - Lubieszyn i tak będzie całodzienna komunikacja miejska w postaci linii 218, czyli przedłużonego 123.

Oprócz tego, nie widzę sensu przedłużenia obecnej linii 123 DK10 do Gumieniec. Na odcinku Gumieńce - Mierzyn potrzebny jest autobus przegubowy, a dziwnie by było, gdyby ten przegubowy autobus za każdym razem dojeżdżał do Stolca z... trzema pasażerami? Według mnie węzeł przesiadkowy Lubieszyn Rondo sprawował się dość dobrze, jedyna zmiana jaka była tam konieczna to zmniejszenie czasu na przesiadkę, szczególnie ze 123 do 108.

Szkoda że mieszkańcom Mierzyna utną trochę częstotliwość w weekendy, bo w niektórych godzinach autobus 108 kursował co 36 minut, teraz z linią 208 / 218 będzie to co 60 minut.

Dziwi mnie aż 60 minutowa częstotliwość nawet w soboty linii 215 (przedłużonej 122), która wykona aż 18 kółek, czy nie jest to przesada?

Dlaczego zdecydowano się na częstotliwość 20 / 30 minut, skoro tramwaje kursują co 12 minut?

Czy "nocki" zostają w takiej formie jak są, czy może już w ogóle nie powrócą? Zaraz jest wrzesień, młodzi wrócili do imprezowania, a 535 i 536 wciąż nie jeżdżą i nie zapowiada się na ich powrót.

Jeżeli miałbym wskazać wariant, wybrałbym zdecydowanie drugi. Daje on wszystkim mieszkańcom Mierzyna możliwość przesiadki nie tylko w tramwaj na Krzekowie, ale co według mnie najważniejsze, przesiadkę w linię 80 lub 86.

@opowiesciwobiektywie
Re: Konsultacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu publicznego… · 3 lata temu · Waszka