Forum

Komunikacja na Wszystkich Świętych

W dniach od 24 października do 2 listopada w związku z wzmożonymi przewozami w kierunku cmentarzy, związanymi z dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaplanował zmiany rozkładów jazdy kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych oraz uruchomienie dodatkowych linii.

stochu napisał(a):
I właściwie na tym podobieństwo się kończy. No może nie licząc linii jeżdżących na Gumieńce, które mają podobną numerację: 88, 98, 108, 908. Ogółem wydaje mi się, że taki zmodyfikowany warszawski system z elementami krakowskiego by się u nas sprawdził, tzn.:

1-39 - linie tramwajowe zwykłe
40-49 - linie tramwajowe szczytowe np. 4
70-79 - linie tramwajowe tymczasowe np. 16

Takie coś akurat nam niepotrzebne. To nie Warszawa, że mamy 30 linii tramwajowych. Na linie dzienne, zwykłe wystarczyłby "bezpieczny" zakres 1-20. Poza tym nie ma co się bawić w przedziały 40-49. Wszyscy się chyba nauczyli, że 4 jeździ krótko. Jedyne co możnaby rozważyć to linie tymczasowe, ale jak raz na jakiś czas pojawi się 14 czy 15 to aż takiego zamętu nie ma.

stochu napisał(a):
I 401-409 - linie pospieszne szczytowe
501-599 - linie pospieszne

A po co psuć "literki", które od lat dobrze działają?

stochu napisał(a):
I 701-799 - linie podmiejskie, z czego dwie pierwsze liczby oznaczają gminę, np. 70x i 71x to Police, 72x i 73x to Dobra itd.

Na to można przeznaczyć przedział 400-700 (stosując pozostałą numerację z twojego pomysłu) gdzie cyfry setek będą oznaczały konkretne gminy. Według mnie byłoby to bardziej czytelne.

stochu napisał(a):
I Zxx - linie zastępcze

To przynajmniej byłoby bardziej czytelne niż obecne Dxx na dodatkach, ale oznaczałoby kolejną zmianę. Poza tym zastępcze mieszczą się w przedziale 800-899 i dobrze to działa, więc nie ma co tutaj mieszać.

#TramwajemPoŚwiecie
2
Re: Komunikacja na Wszystkich Świętych · 3 lata temu · fan004