Forum

Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach

Zaawansowanie prac przy budowie węzła przesiadkowego w Podjuchach jest bardzo duże. Widać już część dla autobusów, jezdnie, chodniki, budynek kasowy i parking.

Kostek napisał(a):
To rondo to jest ogólnie porażka. Każdy wie, że najlepsze byłoby tutaj skrzyżowanie dwupoziomowe z bezpośrednim połączeniem z autostradą (wraz z przebudową tam ronda, aby wjazd na autostradę był szybszy, ewentualnie zostawić to rondo co jest aktualnie), a na dole rondo. To co robią teraz mija się totalnie z celem. Tutaj aż prosiło się o dwupasmówkę aż do autostrady z porządnym węzłem.

Chyba kiedyś był taki pomysł, przynajmniej słyszałem o nim jakieś naście lat temu. Ale ostatecznie poszli trochę po kosztach i robią to, chociaż nie wiem czy wtedy to nie byłby trochę przerost formy nad treścią oraz nie wiem jak z miejscem na zjady/wjazdy w Granitową.
A tak poza tym to będzie chyba normalny plac ze światłami niż rondo. Chociaż w niektórych miastach tego typu skrzyżowania mają znak "ruch okrężny" i są nazywane rondami, więc jak zwał tak zwał ;)
Re: Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach · 3 lata temu · alekob1252
Pętla do kasacji? · 3 lata temu · t105n 
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · bartez
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · fan004
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · Kostek