wolvo1565 napisał(a):
8ka 1.11 jeździ co 6 minut, a tramwaje na odcinku plac Rodła-Gumieńce (10, D10 do Filharmonii, D15 do Niebuszewa na wspólnym odcinku) tego dnia jeżdżą też średnio co 6 minut i też się z Tobą zgadzam, że ten układ daję radę i jest lepszy. Dodatkowo D10 kursuje tylko co 24 minuty, więc to takie wzmocnienie do Dworcowej by było, że aż żadne, już lepiej, aby kursowała bez zmian do placu Rodła. Poza tym zawsze rezerwy też są kierowane od tego 2015 roku na trasę plac Rodła/Filharmonia-Gumieńce, a nie np. na Dworcową.

Wiadomo, teraz pewnie przez remonty w centrum przez najbliższe 2 lata będzie trochę to inaczej wyglądać, ale nie mniej w normalnym układzie, to po co coś zmieniać, co funkcjonuje po prostu dobrze?

Chodziło mi jedynie o łatwiejszą przesiadkę dla tych jadących na prawobrzeże, bo dość sporo osób dojeżdża stamtąd. Na Bramie Portowej mamy do przejścia kilka przejść dla pieszych, a zanim na Rodła dojedziemy, to autobus może nam uciec. Możnaby nawet puścić dodatek do Stoczni wykorzystując lewoskręt na Wyszyńskiego, ale obawiam się, że od Wyszyńskiego linia jechałaby pusta.