Forum

Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach

Zaawansowanie prac przy budowie węzła przesiadkowego w Podjuchach jest bardzo duże. Widać już część dla autobusów, jezdnie, chodniki, budynek kasowy i parking.

Michal napisał(a):
Widzę, że masz wiedzę czysto teoretyczną. Nie ogarniasz natomiast rzeczywistości.

Może uwierzyłbym Ci, gdybym nie miał prawa jazdy od iluś lat.

Michal napisał(a):
Natomiast na drodze obiekt poruszający się zbyt szybko zagraża głównie sobie i pojazdowi w najbliższym otoczeniu.

I nie tylko pojazdom w najbliższym otoczeniu. Jeszcze bardziej zagraża pieszym, rowerzystom.

Michal napisał(a):
Pojazd poruszający się zbyt wolno prowokuje wszytkich do wyprzedzania, co sprawia, że jest większym zagrożeniem niż ten pierwszy. Wtedy energię potecjaną narażoną na kolizje ma każdy pojazd, który musi Go wyprzedzić. (...) Poruszanie się ze zbyt małą prędkością jest również niezgodne z przepisami przypominam.

Nie wszystkich, bo mnie ani trochę nie prowokuje.
Dodam, że nie ma żadnego obowiązku wyprzedzania, więc żaden pojazd nie musi wyprzedzać kogoś jadącego wolniej. Może, ale nie musi, a to jest różnica.
Prędkość minimalna jest określona tylko dla autostrad i ekspresówek (chociaż to jeden grzyb). Dla terenu zabudowanego nie ma. Zresztą nie wmówisz mi, że jazda z prędkością 45-50 km/h w terenie zabudowanym i 80 km/h poza terenem zabudowanym to za wolno. Mimo tego co i rusz spotykam się z baranem, którego parzy w tyłek i koniecznie musi mnie wyprzedzić, a po 10 kilometrach nadal widzę go kilkaset metrów przed sobą. Albo, co gorsza, wyprzedza nie patrząc na warunki na drodze (brak widoczności, brak miejsca) i to właśnie on stwarza groźną sytuację, a nie ja.
Re: Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach · 3 lata temu · t105n 
Pętla do kasacji? · 3 lata temu · t105n 
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · bartez
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · fan004
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · Kostek