Forum

Z wizytą w (nowym) Gorzowie

Rok 2020 był pod względem komunikacyjnym dla jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego dość istotny. Do Gorzowa Wielkopolskiego powrócił tramwaj, choć wielu powątpiewało przez szereg miesięcy w to, że tak się stanie. Kilkukrotnie odwiedziłem to miasto w ciągu ostatnich dwóch lat, poniżej postaram się Wam przedstawić moje spostrzeżenia.

wysłane przez gienix

Pepe napisał(a):
Czekaj, czekaj, ale miałem ładować do artykułu przykłady fantazyjnych tras, których pomysł rósł w prasie przed rok-dwa (niech nawet trzy) i potem nagle się przyciszyło?

Nie, nie o to mi chodzi :) Rzecz w tym, że gdy cały ten projekt modernizacji sieci się rozpoczynał, to nowe torowisko przez Piłsudskiego, Górczyńską, itd. było do niego wpisane jako jeden z elementów projektu. Dopiero na etapie przetargów okazało się, że to co zapisane w projekcie i kosztorysach to pobożne marzenia i trasa wyleciała. Z tego samego powodu MZK własnymi siłami zaczęło grzebać przy torowisku na 11 listopada. W tym rzecz...
A sama modernizacja - oczywiście fajnie, że w końcu coś się robi po tylu latach, tylko skoro przed moderną marudzili, że tramy wożą powietrze, to dlaczego teraz miałoby się to zmienić, skoro trasy w zasadzie się nie zmieniają?
Z wizytą w (nowym) Gorzowie · 3 lata temu · Czarny87
Fajne resume... · 3 lata temu · gienix
Re: Fajne resume... · 3 lata temu · fan004
Re: Fajne resume... · 3 lata temu · Pepe
Re: Fajne resume... · 3 lata temu · gienix
Re: Fajne resume... · 3 lata temu · MlodyS53