Michal napisał(a):
Ale w czasach, kiedy 80 jeździła co 50 minut nie była linią uczelnianą, bo na Żołnierskiej nie było uczelni tylko jednostka wojskowa, więc zastanawianie się, jak jeździli wtedy studenci jest bez sensu. ;)

Uczelnie przy ulicy Żołnierskiej były już w czasach linii 80 kursującej co 50 minut. Na pewno Politechnika Szczecińska jeszcze przed przekształceniem wraz z innymi placówkami w 2008 roku w ZUT, miała tam kilka wydziałów: na pewno Informatyczny, Architekturę oraz Inżynierię Chemiczną. Moi rówieśnicy ze szkoły średniej studiowali tam od 2002 roku, a wiem, że te wydziały były tam już dużo wcześniej.

Jeździli w inne miejsca innymi liniami. Ja się natomiast zastanawiam czy właśnie powstanie tego kompleksu na Żołnierskiej było przyczyną tak drastycznej przemiany z H6 co 50 minut do Mega co 20 minut.

Raczej przyczyniła się do tego zmiana trasy i przedłużenie jej do Rugiańskiej. Natomiast jeszcze w wersji do Osiedla Arkońskiego linia 80 miała taki epizod, że właśnie na wniosek studentów dojeżdżających do uczelni przy ulicy Żołnierskiej na jednej z dwóch brygad w dni powszednie w roku akademickim na stałe kursował autobus przegubowy. Wtedy częstotliwość kursowania w dni robocze wynosiła coś koło 25 minut. Nie bez znaczenia pewnie była też obsługa szpitala przy ulicy Arkońskiej, linia po prostu zyskiwała coraz większą popularność z powodu obsługi kilku ważnych węzłów na swojej trasie.