Forum

Mocno tradycyjnie na Rodła

O godzinie 15:41 na placu Rodła doszło do wykolejenia składu Tatr T6A2D 213+214 (5/3, kierunek Stocznia Szczecińska) oraz uderzenia drugiego wagonu w słup lewą burtą i zerwania sieci trakcyjnej na skręcie torowym użytkowanym przez linię 12.

wysłane przez Pepe 234

N236 napisał(a):
Oglądając film, w pierwszym odruchu miałem podejrzenie właśnie na motorniczego z drugiego tramwaju, że przełożył zwrotnicę. Ale, gdy doczytałem się, że to była „1” to stwierdziłem, że musiałoby mu się totalnie poplątać, dokąd chce jechać. Jest zdjęcie, na którym jednak widać, że zwrotnica jest przełożona na skręt. Czyżby blokada zwrotnicy zawiodła ? Teoretycznie jest coś takiego, no ale… Czy po prostu nastąpiło samoczynne przełożenie, co również może mieć miejsce. Nie zmienia to faktu, że zbyt odważnie / za szybko poruszała się ta „1” za feralną „5”. Osobiście pamiętam, wówczas przekładanie zwrotnic było „na sanki”, jak „6-ce”, na Gocławiu prowadzący za nią „10” „młodzian” przełożył zwrotnicę, którą przed chwilą przełożono ręcznie, aby wjechać na peron wewnętrzny „6”. Niestety, teraz też część motorniczych ma trochę za uszami, tzw. braku kultury jazdy / braku zdrowego rozsądku.

Pamiętajcie, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy były w tym miejscu co najmniej 4 (o tylu wiemy) wykolejenia. W 3 z 4 przypadków wylatywał z torów drugi wagon. I teraz tak, w 2 z 4 przypadków pamiętam (z kamery na Pazimie), że za wagonem, który wyleciał NIE BYŁO ŻADNEGO tramwaju na przystanku, więc przekładać zwrotnicę można było co najwyżej siłą woli.
8
Zwrotnica · 3 lata temu · t105n 
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Pepe
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Fryga
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Mario 
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · bartez
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Kanarek
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · uwaga.tramwaj
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Pepe
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · N236
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Pepe
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · t105n 
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · N236
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Michal
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · MlodyS53
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Luke_Police 
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · N236
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · Michal
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · fan004
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · bartez
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · fan004
Re: Zwrotnica · 3 lata temu · N236
Moja teoria · 3 lata temu · torro_zs