Forum

Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym pomiędzy prawo- a lewobrzeżem i dużymi opóźnieniami w kursowaniu linii autobusowych, a także brakami wśród kierowców, 9 października wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii A, B, G, H, 7, 65 oraz uruchomiona zostanie linia tramwajowa 13.

wysłane przez Waszka 80

Jestem pod wrażeniem, jak korzystnie zrekompensowano zawieszenie linii pospiesznych. Zamiast 6-minutowej częstotliwości kursowania tramwajów w międzyszczycie i 4-minutowej w szczycie mamy kolejno 4 i 3 minuty. Wzmocnione "65" rekompensuje poszkodowanych na os. Bukowym z powodu zawieszenia "A". Uruchomienie "trzynastki" w obecnej sytuacji jest strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy zyskali o jeden kierunek podróży więcej. Według mnie bardzo cenny, patrząc na ilość uczelni przy alei Piastów, tym bardziej, że zmiany zbiegają się z rozpoczęciem roku akademickiego. No i (w miarę) bezpośrednie połączenie dwóch najważniejszych szpitali w Szczecinie - Zdroje i Pomorzany, zatem zarówno w jedną jak i drugą stronę będzie dużo pasażerów - tym bardziej że Pomorzany i osiedle Słoneczne są w dużej części zamieszkiwane przez stare społeczeństwo. Mam nadzieję, że po odwieszeniu linii 2, "13-tka" pozostanie. Wydaje mi się, że nawet przy marnej 24-minutowej częstotliwości będzie miała swoją stała grupę pasażerów. Jako linia wspomagająca na Pomorzanach, zdecydowanie lepiej by się sprawdziła niż "czwórka".

A zawieszenie "G" i "H" raczej nie będzie zbytnio odczuwalne dla pasażerów. Wydaje mi się, że te linie nie miały swojej stałej grupy pasażerów, bo już od dłuższego czasu jest absolutna loteria czy autobus przyjedzie, czy nie. Nie tylko z powodu ogromnych korków powodujących opóźnienia, ale także braków kadrowych. Zatem wsiadało się w pierwsze co przyjedzie, a jak się trafiło na "pośpiecha", to miało się po prostu szczęście. ;)

@opowiesciwobiektywie
Post został wyedytowany przez autora.
2
Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · pioko17
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · mch1209
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Fryga
Re: Linia 13 · 2 lata temu · 333Wojtas333
Re: Linia 13 · 2 lata temu · lhb178
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Alex Simulations
Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Waszka
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe