Forum

Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym pomiędzy prawo- a lewobrzeżem i dużymi opóźnieniami w kursowaniu linii autobusowych, a także brakami wśród kierowców, 9 października wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii A, B, G, H, 7, 65 oraz uruchomiona zostanie linia tramwajowa 13.

t105n napisał(a):
Mi nie jest przykro. Zresztą pośpiechy zostały chyba tylko we Wrocławiu - w innych miastach powymierały.
Właściwie podejście ZDiTM nie powinno nas dziwić, bo przecież to było więcej niż pewne, że nie po to wydłużano tramwaj, żeby nadal utrzymywać dublujące go linie.

Ok, tylko jakby nie patrzyć, to liczba połączeń między prawym, a lewym brzegiem Odry na przestrzeni lat spadła wraz z przedłużeniem tego tramwaju. Dawniej tramwaj do Basenu Górniczego dojeżdżał co 3 minuty w szczycie, a mimo tego funkcjonowały z powodzeniem linie A, B, C, D, E, G... Ja wiem, że tramwaj jest bardziej pojemny od autobusu, ale wyraźnie widać odpływ ludzi ze zbiorkomu do komunikacji indywidualnej, również po ruchu na ulicach to widać. Do tego dokłada się fakt, że obecnie do centrum Szczecina samochodami dojeżdżają ludzie z innych gmin, którzy dawniej regularnie korzystali z połączeń PKS (i autobusów firm prywatnych), których dziś już nie ma lub kursują dużo rzadziej.

Technik serwisu :)
3
Re: Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65 · 2 lata temu · Luke_Police 
Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · pioko17
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · mch1209
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Fryga
Re: Linia 13 · 2 lata temu · 333Wojtas333
Re: Linia 13 · 2 lata temu · lhb178
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Alex Simulations
Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Waszka
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe