Forum

Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym pomiędzy prawo- a lewobrzeżem i dużymi opóźnieniami w kursowaniu linii autobusowych, a także brakami wśród kierowców, 9 października wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii A, B, G, H, 7, 65 oraz uruchomiona zostanie linia tramwajowa 13.

Luke_Police napisał(a):
Dawniej tramwaj do Basenu Górniczego dojeżdżał co 3 minuty w szczycie, a mimo tego funkcjonowały z powodzeniem linie A, B, C, D, E, G...

Prawobrzeże to nie tylko Bukowe, Słoneczne i Dąbie. To jeszcze inne osiedla, tj. Kijewo, Płonia, Zdunowo, Wielgowo, do których pośpiech jeździ tylko w szczycie lub przejeżdża bokiem.

Luke_Police napisał(a):
Ja wiem, że tramwaj jest bardziej pojemny od autobusu, ale wyraźnie widać odpływ ludzi ze zbiorkomu do komunikacji indywidualnej, również po ruchu na ulicach to widać.

Samochód kosztuje. Jego utrzymanie również. W połowie 2019 roku szukałem używanych samochodów i już wtedy ceny były dość wysokie. Obecna inflacja wcale w tym nie pomaga. W przyszłości będą pewnie naciski... okej, politykę odstawmy na bok. Nie każdy ma prawo jazdy. Nie każdy może je mieć z uwagi na przeciwskazania medyczne. Chciałem napisać, że przytaczanie oczywistych faktów bez jakiś propozycji zmiany sytuacji niewiele wnosi do dyskusji, ale to nie będzie miało tu zastosowania, bo te plany cięć komunikacji na Prawobrzeżu to wręcz antyreklama zbiorkomu. Mnie te zmiany wręcz przerażają... Dobrze chociaż, że od miesiąca w tym „nie-Szczecinie” śmigają hulajnogi elektryczne na minuty.

Luke_Police napisał(a):
Do tego dokłada się fakt, że obecnie do centrum Szczecina samochodami dojeżdżają ludzie z innych gmin, którzy dawniej regularnie korzystali z połączeń PKS (i autobusów firm prywatnych), których dziś już nie ma lub kursują dużo rzadziej.

Do tej obserwacji raczej się nie odniosę poza tym, że samochody na tablicach ZGL, ZGR, ZPY, czy ZST to dla mnie widok powszechny w „mieście” od wielu lat.
3
Re: Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65 · 2 lata temu · Pomeranianek
Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · pioko17
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Tatra108
Re: Linia 13 · 2 lata temu · mch1209
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Fryga
Re: Linia 13 · 2 lata temu · 333Wojtas333
Re: Linia 13 · 2 lata temu · lhb178
Re: Linia 13 · 2 lata temu · Alex Simulations
Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Waszka
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe
Re: Zmiany na Prawobrzeżu · 2 lata temu · Pepe