Forum

Komunikacja w okresie świątecznym i noworocznym

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na wielu liniach tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.

maciekos95 napisał(a):
Nie wiem jak jest w czasie dużego zapotrzebowania, ale odwołam się do mojego niedawnego powrotu od kolegi, z miejsca gdzie żadnego nocnego nie uświadczysz. Zwykła noc z soboty na niedzielę, ok. godziny 3-4. Bolt kosztował mnie stamtąd jakieś 31 zł z groszami (nie miałem niestety żadnych zniżek). Teraz sobie policzyłem ile zapłaciłbym za taksę przy aktualnych cenach korporacyjnych (z uwzględnieniem taryfy nocnej). Wychodzi trochę ponad 36 zł. Czyli Bolt nawet bez zniżek nieco tańszy, a do tego zamówienie wygodniejsze niż infolinia korporacji. Ale zanim się zdecydowałem na Bolta, to sprawdzałem dość długo, czy nie dałoby się przejść pieszo części trasy i złapać jakiegoś nocnego już gdzieś bliżej domu. Niestety, nic z tego. Jedyna alternatywa to czekać do pierwszego dziennego o 5 rano.

Czasem tak. Ale Taxi ma stałą opłatę i w zasadzie możesz zawsze mniej-więcej przewidzieć ile zapłacisz. Z boltem czy uberem już tak nie jest. W godzinach dużego zapotrzebowania, a sylwester takim czasem na bank będzie ceny mogą wzrosnąć nawet kilkukrotnie, bo wchodzą tzw mnożniki. Więc za Twoją trasę mogą zażądać nawet grubo ponad 60 zł, co nie jest do końca zgodne z prawem o maksymalnych stawkach, ale tak robią. Co do licencji i psychotestów też bywało różnie. Nie wiem czy nadal tak jest, ale jeszcze do nie dawna wystarczyło podpisać umowę z tzw „partnerem bolta” oczywiście odpłatnie i licencje, psychotesty itp już Cię nie dotyczyły. Inną sprawą jest, o czym często zapominamy, że cała kwota z przejazdu Taxi wraca na Polski rynek, a nie jest wysyłana gdzieś do dalekiego nam Talina. Firmy typu Bolt są miłe i nowoczesne, ale i niebezpieczne, bo docelowo dążą do wyeliminowania krajowych korporacji taksówkowych i przejęcia całego rynku. W krajach w których już tak się stało ceny oczywiście poszybowały w kosmos, a dotychczasowym kierowcy taksówek zaproponowano marne umowy na etacie. Gdyby u nas tak się również stało i konkurencja ze strony taksówek zostałaby wyeliminowana to zapewniam Cię, że nie pojechałbyś już za 31 zł. ;)
Jak zamawiam taksówkę to zwykle jest ona tak, jak podaje dyspozytorka. W Bolcie już kilka razy zdarzyło mi się, że aplikacja pokazała najszybszą trasę od pojazdu do mnie nie uwzględniając, że kierowca ma jeszcze do rozwiezienia innych pasażerów przez to spóźniłem się do pracy. Zdarzyło mi się, że dojeżdżałem autobusem do Bolta, bo kierowca stwierdził, że on ma jeszcze inne kursy, a na to co pokazuje aplikacja on nie ma wpływu. Zapłaciłem oczywiście za cały kurs, jakbym jechał z domu.
Ze wszystkich powyższych powodów staram się wybierać jednak taksówki tańszych korporacji, ale przede wszystkim oczywiście Komunikację Miejska ! :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Post został wyedytowany przez autora.
1
Sylwester 2021/ Nowy Rok 2022 · 2 lata temu · RaPer782
Re: Sylwester 2021/ Nowy Rok 2022 [OT] · 2 lata temu · RaPer782
Re: Sylwester 2021/ Nowy Rok 2022 [OT] · 2 lata temu · Mati524
Re: Sylwester 2021/ Nowy Rok 2022 [OT] · 2 lata temu · Mati524
Re: Sylwester 2021/ Nowy Rok 2022 [OT] · 2 lata temu · Michal
KM · 2 lata temu · Ronaldinho
Re: KM · 2 lata temu · Michal