Forum

Tramwaj na Mieszka I w Szczecinie to odległa perspektywa

Ulica Mieszka I w Szczecinie, która codziennie pozwala na dotarcie do centrum miasta mieszkańcom Warzymic, Przecławia czy południowej części Gumieniec, jest coraz bardziej obłożona, a kursujące po niej autobusy coraz częściej utykają w korkach. Sprawę mogłaby rozwiązać budowa nowej linii tramwajowej w ciągu ulicy, lecz jak mówi szczeciński magistrat, to zadanie nie jest aktualnym priorytetem miasta.

Kanarek napisał(a):
I etap SST to jednak mimo wszystko była bardziej potrzebna inwestycja niż tramwaj na Mieszka I. Było to widać szczególnie podczas remontu Estakady na ul. Gdańskiej czy też podczas kryzysu kadrowego w SPA Dąbie.

W chwilach większych problemów na Gdańskiej - tak. Na co dzień? Czas przejazdu się nie skrócił, pocięto połączenia. Ja tam jestem daleki od zachwytu nad tą realizacją. Dużym błędem według mnie było zakończenie pierwszego etapu na Turkusowej. Korzyści związane z pociągnięciem linii w rejon pętli Słoneczne byłyby nieporównywalne. I w świetle budowy pętli autobusowej w polu za niezłe miliony, mogłoby się to okazać niewiele droższym rozwiązaniem.
Na Mieszka mamy za to ewindentnie niewydolny układ komunikacyjny, którego problemy cały czas się pogłębiają.
1