Forum

Poziom zdjęć ostatnio dodawanych i przepuszczanych

Szanowna moderacjo i użytkownicy KOMISu!

Bardzo rzadko coś piszę na forum, jednak ta sprawa mnie (i nie tylko) zbulwersowała. Jak powszechnie wiadomo serwis KOMIS i zdjęcia wrzucane do Galerii reprezentuje sobą pewien poziom. Całkiem wysoki w moim odczuciu poziom.
Niestety jakość ostatnio dodawanych zdjęć bardzo się pogorszyła. Nie chodzi tylko o kwestie techniczne. Chodzi o to, że zdjęcie powinno prezentować sobą wartość. Powinno mieć:
a) Ładny, niemonotonny kadr
b) Dobre wypoziomowanie i umieszczenie obiektu w tym kadrze
c) Dobrze obrobione w programie graficznym
d) Wyeksponowanie obiektu na jakimś tle, ale nie w stylu, że 85-90 % zdjęcia to autobus czy tramwaj
Ewentualnie
e) Prezentowanie taboru historycznego, nieistniejącego już.
f) Pokazanie sytuacji nadzwyczajnej, niecodziennej np. Nietypowy autobus w nietypowym miejscu

Ostatnio dodane zdjęcia nie przedstawiają ŻADNEJ z wymienionych wartości. Zapytacie które?
- Solaris 2819 z Turkusowej (Zdjęcie wykonane byle jak, w miejscu w którym każdy może zrobić podobne zdjęcie w 2 sekundy. Kadr wypełniony autobusem. Nie przedstawia sytuacji nadzwyczajnej. Do tego obiekt zdjęcia jest wyjątkowy nieciekawy. "Kartony" są do zobaczenia zawsze i codziennie w tym miejscu)
- Zdjęcie "Kartonów" ze Stoczni Szczecińskiej (Zarzuty takie same jak wyżej + skopanie obróbki, solaris 2853 jest za szary i nie ostry. Przeguby są połamane i nie widać autobusu w całości. Za dużo dołu autobusy za bardzo w środku zdjęcia)

W tym momencie pojawia się moje pytanie: Dlaczego jest taka nierówność w przepuszczaniu zdjęć do Galerii?
Nie ukrywam, sam staram się dodawać zdjęcia. Jednak były za każdym razem odrzucane a reprezentowały poziom wyższy niż to co pojawia się teraz. Zawsze coś niezwykłego było na nich (Praca zobowiązuje), jednak przez niskie walory artystyczno-techniczne nie przechodziły dalej. W 100% rozumiałem to bo ktoś pilnował poziomu tego co się dodaje.
A teraz? Zdjęcia typu "O! Patrzcie! Autobus na Turkusowej!"...

Najnowsze zdjęcia tak mnie zbulwersowały, że musiałem podzielić się tym na Forum. Moderację proszę o rozpatrzenie tego w jaki sposób chce prowadzić Galerię serwisu. Czy ma to być fotografia na poziomie, czy typowe dno typu Instagram i "hue hue kocham tramwajki i autobusiki i robiem fotki".

Dziękuję wam za przeczytanie tego słowotoku.
21
Poziom zdjęć ostatnio dodawanych i przepuszczanych · 1 rok temu · wojtspad
Dokąd zmierzamy? · 1 rok temu · Waszka
Cytat · 1 rok temu · PrzemoGaming
KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Alex Simulations
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kanarek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kostek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Pepe
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kostek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · LagunaGrandtour