Forum

Poziom zdjęć ostatnio dodawanych i przepuszczanych

wojtspad napisał(a):
Szanowna moderacjo i użytkownicy KOMISu!

Bardzo rzadko coś piszę na forum, jednak ta sprawa mnie (i nie tylko) zbulwersowała. Jak powszechnie wiadomo serwis KOMIS i zdjęcia wrzucane do Galerii reprezentuje sobą pewien poziom. Całkiem wysoki w moim odczuciu poziom.
Niestety jakość ostatnio dodawanych zdjęć bardzo się pogorszyła. Nie chodzi tylko o kwestie techniczne. Chodzi o to, że zdjęcie powinno prezentować sobą wartość. Powinno mieć:
a) Ładny, niemonotonny kadr
b) Dobre wypoziomowanie i umieszczenie obiektu w tym kadrze
c) Dobrze obrobione w programie graficznym
d) Wyeksponowanie obiektu na jakimś tle, ale nie w stylu, że 85-90 % zdjęcia to autobus czy tramwaj
Ewentualnie
e) Prezentowanie taboru historycznego, nieistniejącego już.
f) Pokazanie sytuacji nadzwyczajnej, niecodziennej np. Nietypowy autobus w nietypowym miejscu

Myślę, że czas zabrać głos w tej jakże jałowej dyskusji, nakręcanej głównie przez osoby nie posiadających argumentów do dyskusji.
Zacznijmy więc od tego, że jako administracja, staramy się podnosić jakość portalu, a nie go obniżać. Owszem, zdjęcia oceniane są przez kilka osób, decyzję bywają różnorakie. Ale nie raz odrzucaliśmy już zdjęcia nudne, nieciekawe, źle wykonane, źle skadrowane. Nie raz pisane było, że zdjęcie z pętli nie jest niczym ciekawym, chyba, że jest to nietypowa obsługa, awaria, czy inna niecodzienna sytuacja. Jako, że odezwali się tu autorzy wspomnianych zdjęć, również się do nich odniosę.
1. Solaris z Turkusowej - proszę o wyjaśnienie co w tym zdjęciu jest ciekawe i warte pokazania? Zdjęcie jest przede wszystkim krzywe, leci na lewo jak autobus na przyklęku. O kadrze i miejscu już nie wspominam, bo już to napisałem.
2. Solarisy na Stoczni - Kolejne nieciekawe zdjęcie. Ba, zarzuty możnaby odrzucić, gdyby u autora powstała chęć uwiecznienia miejsca po świeżo wyburzonym budynku kasy biletowej! W obydwu uwiecznionych pojazdach niewidoczne są człony B! O obróbce tych zdjęć nie raczę wspominać.

Wiele osób się stara, "biega" po mieście, stara się wyszukiwać kadrów, by uatrakcyjnić zdjęcie. A Wy? Wy nawet nie raczycie pomyśleć nad tym co chcecie pokazać, byle tylko wrzucić zdjęcie, bo tak. Nie wspominam już o Waszym błaganiu by owe zdjęcia opublikować. Nie wymagamy cudów na kiju, lecz pewnej atrakcyjności, która portalowi i całej naszej społeczności się przyda. Dostępność sprzętu, możliwości jest naprawdę na wysokim poziomie, tylko szkoda, że nie chcecie z tego skorzystać. Nawet nie poświęcicie 10 minut swojego czasu, by przeczytać pierwszy lepszy wygooglowany artykuł o podstawach fotografii.

Przy okazji nie omieszkam wspomnieć o naszych "orłach". Zauważamy to zjawisko już od pewnego czasu. Niektórzy użytkownicy wrzucają słabe, bądź średnie zdjęcia. Na pewno nie są "topką". Tylko szkoda, że te same osoby, zdjęcia na bardzo podobnym poziomie albo lepszym, oceniają dość nisko. Z czego to wynika? Chętnie posiadłbym tą wiedzę, ale nie jestem w stanie zrozumieć pewnych umysłów.

Jak już wspomniałem, jeżeli chcecie tworzyć ten portal, to spróbujmy go wspólnymi siłami podnosić na jakości. Pikujmy w górę, nie w dół. Naprawdę nie wymagamy od Was zbyt wiele. I odnosi się do naprawdę wielu osób. Temat był już niejednokrotnie poruszany, chociażby tutaj:

https://www.mkm.szczecin.pl/forum/5f6efedc75078/obnizenie-jakosci-publikowanych-zdjec-w-galerii?expand=1

Mam nadzieję, że swoim wywodem rozpocznę owocną dyskusję, na poziomie, a nie tak jak ma to miejsce powyżej.
Z administracją rozważymy również podjęcie kroków za złośliwe ocenianie zdjęć po opublikowaniu tego wątku.
Dziękuję.
18
Re: Poziom zdjęć ostatnio dodawanych i przepuszczanych · 1 rok temu · LagunaGrandtour
Dokąd zmierzamy? · 1 rok temu · Waszka
Cytat · 1 rok temu · PrzemoGaming
KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Alex Simulations
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kanarek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kostek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · Pepe
Re: KOMIS · 1 rok temu · Kostek
Re: KOMIS · 1 rok temu · Ronaldinho
Re: KOMIS · 1 rok temu · LagunaGrandtour