Forum

Powrót tramwajów na plac Rodła

27 czerwca przywrócone zostanie kursowanie tramwajów na odcinku alei Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła oraz na odcinku ulicy Piłsudskiego od ulicy Matejki do placu Szarych Szeregów, a także na odcinku od ronda Giedroycia od pętli „Dworzec Niebuszewo”.

wysłane przez end 52

Pepe napisał(a):
Wiesz to też nie jest jakaś tam nowość. Od 27.06 do 31.08.2020 obowiązywały te same ograniczenia dla 10.

Zgadza się, tylko, że:
- w tamtym czasie siatka połączeń autobusowych i tramwajowych nie była tak okrojona jak dzisiaj, więc to co jest robione obecnie, to kolejne cięcia mocno zredukowanych już połączeń (mam tu na myśli wszystkie linie i wzkm),
- po drugie - mam duże wątpliwości, że te cięcia co do linii 10 dotyczą obecnie tylko okresu wakacyjnego. W komunikacie nie ma mowy, że to tylko na okres wakacyjny. Zapewne zmiany te już pozostaną na dłużej...

Najbardziej rozbraja mnie "usprawiedliwienie" cięć - poprzez brak motorniczych i kierowców. Świetna retoryka ZDiTM - czyli jak ich będzie jeszcze mniej to można usprawiedliwiać kolejne cięcia.

Pytanie - co robią spółki autobusowe, TS i ZDiTM, żeby rozwiązać ten problem, bo chyba niezbyt wiele (a przynajmniej działają nieskutecznie) skoro on narasta.
Tak dużych cięć jak w naszym mieście to nie ma w żadnym innym o porównywalnej wielkości.
Właściwie przy każdej zmianie siatki, po cichu są wprowadzane "zmiany", które polegają na ograniczaniu kursowania.

Ciekawi mnie jeszcze jedno zdanie z komunikatu ZDiTM - "Korekty w trasach linii autobusowych planowane są na początek lipca" - które linie tym razem zostaną okrojone?

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
3
Zmiany - i kolejne cięcia · 1 rok temu · end
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 rok temu · end
Kierunek zawracania 2 · 1 rok temu · t105n 
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 rok temu · Luke_Police 
Potulicka · 1 rok temu · matiaseek
Re: Potulicka · 1 rok temu · stochu