Forum

Powrót tramwajów na plac Rodła

27 czerwca przywrócone zostanie kursowanie tramwajów na odcinku alei Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła oraz na odcinku ulicy Piłsudskiego od ulicy Matejki do placu Szarych Szeregów, a także na odcinku od ronda Giedroycia od pętli „Dworzec Niebuszewo”.

wysłane przez MQ ?

end napisał(a):
Pytanie - co robią spółki autobusowe, TS i ZDiTM, żeby rozwiązać ten problem, bo chyba niezbyt wiele (a przynajmniej działają nieskutecznie) skoro on narasta.

Proszę, oto odpowiedź: Oczekiwania zwiększania wydatków na komunikację miejską są dziś nieosiągalne. – to Łukasz Kolasa, rzecznik Krzystka (źródło).

Sytuacja finansowa miasta obecnie jest taka, że owszem, prowadzi inwestycje, ale brakuje pieniędzy na wydatki bieżące. Robimy remont mieszkania, ale nie stać nas na wędlinę do chleba. Rządowe wały podatkowe to jedno, ale przeinwestowanie, do którego nikt nie chce się przyznać (np. koszmarnie drogie w utrzymaniu stadion i aquapark) to drugie, i tu już trudno zrzucić odpowiedzialność na czynniki zewnętrzne. Na to nakłada się systemowe, wieloletnie niedofinansowanie komunikacji miejskiej, która do tej pory funkcjonowała siłą rozpędu, ale właśnie wyhamowała. Miasto działa tylko dzięki rzeszy niedocenianych i słabo opłacanych ludzi – motorniczych i kierowców, nauczycieli, urzędników, pracowników fizycznych itp. W czasach powszechnej drożyzny ci ludzie szukają lepszej, mniej stresującej i lepiej płatnej pracy, i naprawdę trudno im się dziwić. A to oznacza, że przez nie wiadomo jak długi czas czeka nas nieustanna degradacja sieci komunikacji miejskiej. Przynajmniej do czasu, aż do kogoś z władz nie dotrze, że w transport publiczny trzeba wpompować grube miliony, aczkolwiek nie łudziłbym się, że to się wydarzy.

Niektórzy radni ostatnio piłują temat przywrócenia linii A. Tyle tylko, że to czysty populizm. Trzeba powiedzieć jasno – nawet jeśli w budżecie znajdą się pieniądze na wozokm, to nie ma komu kierować autobusami. Aby przywrócić A, trzeba zawiesić coś innego, a i to może nie wystarczyć, biorąc pod uwagę katastrofalną sytuację w SPAD-zie w ostatnich tygodniach.
13
Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · end
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · kasper1
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · N236
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Pepe
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Pepe
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · end
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · MQ
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · man
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · MQ
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Mar321
Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · t105n
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · lhb178
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · Michal
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · lhb178
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · MlodyS53
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · Luke_Police
Potulicka · 1 miesiąc temu · matiaseek
Re: Potulicka · 1 miesiąc temu · stochu