Forum

Powrót tramwajów na plac Rodła

27 czerwca przywrócone zostanie kursowanie tramwajów na odcinku alei Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła oraz na odcinku ulicy Piłsudskiego od ulicy Matejki do placu Szarych Szeregów, a także na odcinku od ronda Giedroycia od pętli „Dworzec Niebuszewo”.

wysłane przez Luke_Police 163

MQ napisał(a):
Miasto działa tylko dzięki rzeszy niedocenianych i słabo opłacanych ludzi – motorniczych i kierowców, nauczycieli, urzędników, pracowników fizycznych itp. W czasach powszechnej drożyzny ci ludzie szukają lepszej, mniej stresującej i lepiej płatnej pracy, i naprawdę trudno im się dziwić. A to oznacza, że przez nie wiadomo jak długi czas czeka nas nieustanna degradacja sieci komunikacji miejskiej. Przynajmniej do czasu, aż do kogoś z władz nie dotrze, że w transport publiczny trzeba wpompować grube miliony, aczkolwiek nie łudziłbym się, że to się wydarzy.

Wiesz co jest w tym najgorsze? To, że pracownicy komunikacji miejskiej dostrzegają to, że jednostki samorządowe mają ich w totalnym poważaniu i zauważają też, że sytuacja braków kadrowych mimo wszystko jest miastu (gminom) na rękę! Skoro regularnie są niewyjazdy, to regularnie część wozokilometrów nie jest wykonywana, a więc przewoźnicy nie dostają za nie pieniędzy. A skoro w kasie miasta brakuje pieniędzy, to fakt, że przewoźnikom płaci się mniej, jest miastu na rękę. Nie chodzi mi tu wyłącznie o Szczecin, ale także o gminę Police. W związku z tym nie trzeba ciąć komunikacji miejskiej, aby na niej oszczędzać, wystarczy utrzymać obecny stan rzeczy (niskie stawki za wozokilometry, a w efekcie brak możliwości podniesienia płac pracownikom), a nadal będą niewyjazdy (i zjazdy z braku obsady popołudniowej), czyli komunikacja będzie kosztować mniej. Błędne koło się zamyka, bo kolejnych pracowników to zniechęca i odchodzą z pracy.

Technik serwisu :)
13
Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · end
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · kasper1
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · N236
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Pepe
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Pepe
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · end
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · MQ
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · man
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · MQ
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Mar321
Re: Zmiany - i kolejne cięcia · 1 miesiąc temu · Luke_Police
Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · t105n
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · lhb178
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · Michal
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · lhb178
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · MlodyS53
Re: Kierunek zawracania 2 · 1 miesiąc temu · Luke_Police
Potulicka · 1 miesiąc temu · matiaseek
Re: Potulicka · 1 miesiąc temu · stochu