Forum

Remont Volvo w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Jako Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej po raz kolejny startujemy z projektem remontu zabytkowego szczecińskiego autobusu Volvo B10MA 2876 w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzedniej edycji SBO startowaliśmy z „surowym” projektem remontu autobusu w ramach projektów ogólnomiejskich. Zdobyliśmy 1566 głosów, zajmując 10. miejsce na 23 zgłoszone projekty.

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
jako prezes STMKM chciałbym uzupełnić i uaktualnić co nieco informacje zawarte w powyższej wiadomości.

Na początek małe sprostowanie. W tym roku walczyć będziemy z 8, a nie 7 konkurencyjnymi projektami w obszarze „Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka”. W ostatniej chwili bowiem, po uwzględnieniu odwołania, do listy projektów naszego obszaru został przywrócony jeszcze jeden projekt. Niemniej jednak, to projekt pomnika Ojców Polskiej Niepodległości, autorstwa radnego Mateckiego, stanowi dla nas największą przeszkodę na drodze do łatwego zwycięstwa w SBO.

W zeszłym roku udało nam się zdobyć 1566 głosów. Także w zeszłym roku, zwycięski projekt w obszarze, w którym w tym roku wystartowaliśmy, zdobył 1633 głosy, a w poprzednich latach wyniki zwycięskich projektów oscylowały na podobnym poziomie. Jak widać, zwycięstwo w obecnej edycji SBO mielibyśmy praktycznie na wyciągnięcie ręki, gdyby nie projekt pomnika. Dlatego tak ważne jest Wasze wsparcie finansowe.
Już w najbliższą sobotę ruszamy na miasto i rozpoczynamy promocję naszego projektu. Niedługo na naszym profilu facebookowym pojawią się pierwsze informacje o tym, gdzie i kiedy będzie można nas spotkać. Poza fizycznym pojawianiem się na mieście i agitacją bezpośrednią, w tym roku stawiamy na reklamę. Plakaty informujące o projekcie już niedługo pojawią się w autobusach i tramwajach, a także w przestrzeni publicznej. Kampania prowadzona będzie także w Internecie, poprzez posty sponsorowane na Facebooku i wykupienie reklam, a w trakcie samego głosowania reklamy pojawią się także w radiu.

To wszystko wymaga oczywiście niemałych pieniędzy. Szacujemy, że łącznie na całą kampanię potrzeba nam około 7000 zł. Kwota wydaje się astronomiczna, ale warta jest zwycięstwa, którego nagrodą jest gruntowny remont Volvo B10MA #2876, wart łącznie ponad sto razy więcej.
Wielu z Was było w zeszłym roku na Komisowej imprezie urodzinowej i pamięta problemy, jakie mieliśmy z ruszeniem naszym B10MA w drogę powrotną do Szczecina. Nie oszukujmy się, jeżeli ten autobus w tym stanie ulegnie poważnej awarii, to nie wyjedzie na drogi przez kilka, jak nie więcej lat. Nasza wiedza i nasze zaplecze techniczne nie pozwalają na skomplikowane prace serwisowe i naprawcze przy tym wozie własnym sumptem, a możliwości finansowe nie pozwalają na zlecanie pracy zewnętrznym podmiotom.

Dlatego jeszcze raz z całego serca bardzo prosimy o nawet symboliczne wpłaty pod adresem https://zrzutka.pl/ud83wc od ludzi, którym los tego autobusu i historii komunikacji autobusowej przełomu wieków nie jest obojętny. Wiemy, że czasy są trudne, dlatego staramy się wyjść naprzeciw i szukamy innych pomysłów na zdobycie potrzebnych środków finansowych na nasze cele statutowe. Jedną z takich inicjatyw jest sprzedaż gadżetów, takich jak kubki, kalendarze, czy koszulki. Wiele z tych przedmiotów można znaleźć pod adresem https://www.koszulkomat.eu/sklep/STMKM-2382 i zakupić online w naszym sklepie internetowym, wspierając akcję ratowania Volvo kwotą 14 – 18 zł, w zależności od wybranego przedmiotu. Po kilku miesiącach użytkowania pierwszych koszulek mogę zagwarantować, że ich jakość jest naprawdę bardzo dobra. Jeżeli kogoś nie przekonuje sklep internetowy, podczas kampanii na mieście będzie można nabyć wiele z tych gadżetów na miejscu. Wystarczy śledzić nasz profil na Facebooku.

Po zakończonej kampanii przedstawimy Wam wszystkie wpływy i wydatki, jakie ponieśliśmy podczas kampanii promującej nasz wspólny i mamy nadzieję zwycięski projekt!

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące kwestii naszego projektu SBO, wsparcia finansowego kampanii, czy samego Volvo, postaram się wyjaśnić tutaj wszystkie kwestie z tym związane.

To w dużej mierze od nas samych – miłośników, zależą dalsze losy Volvo B10MA w Szczecinie. Liczymy na to, że już wkrótce spotkamy się wszyscy razem na premierowym przejeździe „nowym” Volvo B10MA!
21
nowy Remont Volvo w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego · 2 tygodnie temu · DamTram
nowy Zaczyna się głosowanie · 4 dni temu · DamTram