Forum

4 miesiące i prawie 18 tys. odwołanych kursów autobusów i tramwajów

O problemach z realizacją kursów szczecińskiej komunikacji miejskiej pisaliśmy już nie raz. Teraz poznaliśmy jednak prawdziwą skalę tych utrudnień. Od początku września do końca grudnia ubiegłego roku, a więc w ciągu 4 miesięcy, nie zrealizowano prawie 18 tysięcy kursów. Ponad 1/3 tej liczby to połączenia tramwajowe, które i tak spotkało ostre cięcie. 

Waszka napisał(a):
Jakiś czas temu w innym wątku padło pytanie, ile wzkm w ramach ZDiTM mają do wykonania przewoźnicy. Tutaj co prawda takiej informacji nie ma, ale jest o liczbie ustalonych w rozkładzie kursów, która pomaga zobrazować różnicę. 367 tys. kursów do wykonania przez PKS vs 288 tys. przez SPAD i SPAK łącznie. Przepaść.

Pamiętaj jednak, że kurs to jazda tam i z powrotem. Zatem takie linie jak 85 albo TnŻ-y tę liczbę mocno pompują w górę. Sensowniej byłoby mierzyć wozokilometry albo wozy. Bo niewykonanie jednego kursu na 53 czy 61 to problem dla dziesiątek pasażerów, a niewykonanie kursu na jakimś tam 85, 82 czy 78 to problem dla paru osób na krzyż.
Re: 4 miesiące i prawie 18 tys. odwołanych kursów… · 1 miesiąc temu · miste