Forum

Nie ma po czym jechać

Dziś około godziny 13:45 nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mazurskiej doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego w kierunku placu Rodła. Przyczyną był około 25-cm ukruszony fragment prawej szyny. Pierwszy w zatrzymaniu stanął wagon Moderus Beta MF15AC 602 (12/3). Po interwencji pogotowia torowego i ponad półgodzinnej przerwie ruch tramwajów linii 1, 5, 9, 11 i 12 wznowiono. 

wysłane przez RaPer782_2 0

Tramwajarz napisał(a):
Jak trafnie zauważył jeden z użytkowników forum Skyscrapercity, został nam w centrum odcinek torów, którego nie wyremontowano ani przy okazji modernizacji placu Rodła, ani Szarych Szeregów. Owszem te tory miał remont w 1992, ale: został on wykonany siłami MZK, w latach 1992-1996 kursowało nim 5 linii dziennych i 2 (?) nocne. Po 1996 r. zostało 5 linii dziennych, ale na linię wprowadzono Helmuty - i tu nie mam pewności, czy wpłynęły one na stan tych torów?

Kiedyś (chyba) również na tej stronie coś przeczytałem na temat obręczy w Helmutach, że psuły torowisko i były szersze od tych, które stosowano np. w 105N/Na. Stąd przy okazji ich "modernizacji" czy jak to nazwać; przystosowania do warunków jazdy przez ówczesne MZK zaczęto owe obręcze wymieniać. Ale ile w tym prawdy co w "Piśmie" napisano? 🤔 Nie wiem. Choć z drugiej strony. Kiedy przyjechały wozy z Berlina typu T6 czy KT4 jeździły one wtedy z fabrycznymi obręczami co było widać gołym okiem. Więc bądź co bądź te tramwaje też mogły mieć wpływ na to, że teraz torowiska po prostu się rozpadają. Można spekulować...
Post został wyedytowany przez autora.
1
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · RaPer782_2
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Pepe
Odbiegamy...... · 1 rok temu · ricardo78