Forum

Nie ma po czym jechać

Dziś około godziny 13:45 nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mazurskiej doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego w kierunku placu Rodła. Przyczyną był około 25-cm ukruszony fragment prawej szyny. Pierwszy w zatrzymaniu stanął wagon Moderus Beta MF15AC 602 (12/3). Po interwencji pogotowia torowego i ponad półgodzinnej przerwie ruch tramwajów linii 1, 5, 9, 11 i 12 wznowiono. 

wysłane przez ricardo78 0

N236 napisał(a):
Przed rozkopaniem Piłsudskiego 11 również obsługiwał Golęcin z Niemierzynem. 12 tylko od jej powołania do życia była domeną Niemierzyna. Natomiast w ogóle remont Piłsudskiego był gwoździem do przysłowiowej trumny czyli zawieszenia 10 na ponad dwie dekady, ponieważ poza różnicą 1 (jednego) przystanku dublowała się na całej swojej trasie z 11 i w rzeczywistości, woziła... powietrze.

No to mnie zaskoczyłeś,bo byłem pewny,że Niemierzyn na 11 miał wyłączność...No cóż wiedzę z tych czasów masz wielką,zatem sprzeczał się nie będę.Aczkolwiek chyba Niemierzyn miał przewagę w obsłudze 11 przed remontem Piłsudskiego,bo większość wozów była niemierzyńska,jako klajniak zwracałem uwagę na numery taborowe i głównie widziałem na 11 napis WYDZIAŁ NIEMIERZYN
Co do jedynki to widzę,że nie pomyliłem się.
Natomiast co do wypowiedzi kolegi,że na 4 i 5 w czasie remontu Piłsudskiego widział 105tki mogły to być rezerwy,trudno powiedzieć.

Warto też dodać do tego co napisałeś,że wówczas 10 skrócona do Firlika była jeszcze krótsza od 11,która jeździła do Ludowej.A przypomnij-czy to wtedy 5tkę skrócono do Stoczni z Ludowej?Chyba to wtedy nastąpiło.Popraw jeśli się mylę.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...
Post został wyedytowany przez autora.
1
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · ricardo78
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Pepe
Odbiegamy...... · 1 rok temu · ricardo78