Forum

„Żółtki” znikają

Po godzinie 7 w alei Wojska Polskiego widziano holownik N 020 transportujący do warsztatów remontowych na modernizację wagon KT4Dt 161.

wysłane przez Flipek 4

maciekos95 napisał(a):
Dziś miałem (nie)przyjemność przejechać się Betą 603. No i z czymś takim to chyba pierwszy raz w życiu się spotkałem. Niezależnie czy było akurat stare czy nowe torowisko, cały wagon non stop podskakiwał góra-dół (a pasażerowie razem z nim). Domyślam się, że pewnie to jest właśnie objaw tych kwadratowych obręczy. Dramat.

Ale zwróciłem też uwagę na plusy, które ma Beta w porównaniu do Tatr: jazda jest zdecydowanie cichsza i nie czuć takich jakby wibracji, w które wpada Tatra podczas jazdy (również po nowych torowiskach). Tak czy inaczej, wolę mimo wszystko dowolną Tatrę niż dzisiejszą jazdę 603.

Za to ja zwróciłem uwagę na dwukierunki jazda nimi po SST to istny dramat. Jest w nich tak głośno, że jak jedna osoba rozmawia z drugą osobą siedzącą obok to oboje muszą krzyczeć żeby jakkolwiek się zrozumieć, a sam pojazd brzmi jakby miał się zaraz rozlecieć. Hałas jest nie do zniesienia.
1