Forum

Deska rozdzielcza wagonu Pesa 121N

zdjęcie
Deska rozdzielcza wagonu Pesa 121N

wysłane przez leks 17

Hmmmm, ja się spodziewałem czegoś więcej po tej Pesie. Sam pulpit nie robi żadnego wrażenia, stylistycznie jest IMO raczej przestarzały, a np. nasza bulwa ma przy tym piękny pulpicik. Coś czuje, że z tymi tramwajami będą problemy... Zastanawiają mnie same osłony wózków - są delikatne i nieestetyczne, z tego co widze to znacznie wystają one poza pudło - mimo, że zapewne mieści się to wszystko w dopuszczalnych szerokościach to i tak jak to w Polsce gdzieś tym tramwaj rypnie i to urwie. Elbląg to jeszcze z tego co wiem ma dobre torowisko, ale co działoby się w Szczecinie to wole nie myśleć.

PESA zrobiła na mnie duże wrażenie na komputerowej wizualizacji - wiadomo, że prawdziwy wagon będzie wyglądał gorzej, ale jednak spodziewałem się czegoś więcej. Nawet z pulpitem się nie postarano. Jeśli chodzi o wnętrze to nie jest złe, ale też niczym nie zaskakuje. Z jednej strony może być, a z drugiej gdy zobaczyłem od środka niemiecką Tatre bardziej mi się to podobało. Pozostaje mi teraz czekać na wieści od znajomych z Elbląga, jak wypadnie jazda próbna. Cieszy mnie jednak, że w Polsce jeśli chodzi o komunikacje miejską, szynową produkcja się rozwija. Nietylko zagraniczne koncerny produkują u nas tego typu pojazdy, mamy też polskie firmy, które nawiązują konkurencje z tymi z zagranicy.

-- ggf
Deska rozdzielcza wagonu Pesa 121N · 17 lat temu · leks