Forum

Jedna z dwóch czterodrzwiowych używek już wozi...

zdjęcie
Jedna z dwóch czterodrzwiowych używek już wozi pasażerów
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Miałem przyjemność jechać tym autobusem 22 stycznia na 61/6. Poza wygodnymi siedzeniami ten autobus jest w mojej ocenie zły. Trzecie drzwi odbijały. Kierowca stał przez kilka minut na pętli i próbował zamknąć drzwi - bezskutecznie. Zaczął zamykanie na minutę przed planowanym odjazdem. Odjazd z Podjuch -5. Po drodze zatrzymał się na Ustowskiej. Tam kolejne 2 minuty w plecy przez drzwi. Podobnie na Cukrowej. Na Płockiej Uniwersytet (gdzie wysiadłem) stał trochę dłużej. Z okien WZiEU widziałem, że kierowca wysiadł z kabiny, coś tam pomajstrował, zamknął ręcznie drzwi i dopiero wrócił do kabiny i odjechał.

Kolejnym minusem jest niesprawne ogrzewanie. Coś tam szumiało z grzejnika, ale ciepło nie leciało (sprawdzałem!). Nie wspomnę o tym, że w całym autobusie było nieznośnie zimno przez lekko "latające" skrzydło drzwiowe. Uchylało się zostawiając mniej więcej 1-2 cm szparę. Pewnie jakbym dłużej nim jechał i był wyspany to zauważyłbym więcej niedociągnięć.

No i ten nieszczęsny wyświetlacz z Pixela. Ruszając z Podjuch pokazywał napis: "Następny przystanek: Podjuchy Pętla". Kiedy dojechał do Granitowej pokazywał: "Przystanek: Podjuchy Pętla". I tak na każdym przystanku z którego pojazd ruszał, wyświetlacz pokazywał nazwę jako następny przystanek. Tutaj nie jest to wina autobusu, ale zapewne źle zaprogramowanego wyświetlacza Pixela.

Czyżby SPA Dąbie zmieniło koncepcję i zaczęło montować wyświetlacze diodowe uważając je za lepsze od mozaikowych? 2361 jest kolejnym wozem z tymi displayami. Wszystkie wozy, które przyszły stosunkowo niedawno mają zamontowane LED-y. Mam na myśli 2301, 2351, 2352, 2402 (przód), 2403.

-- #2000 to nie autobus, to Królowa Hybryda

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Jedna z dwóch czterodrzwiowych używek już wozi... · 8 lat temu · Tatra108