Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Komunikacją miejską można taniej

Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Administracja; zmodyfikowane

Wyjazd na niedzielny obiad do cioci: 10 zł. Zysk: od 1,4 do nawet 12,8 zł i więcej. Tyle na nowych biletach może zaoszczędzić czteroosobowa rodzina.
Od dziś możemy kupować cztery nowe rodzaje biletów komunikacji miejskiej: wielodniowe, grupowe, rodzinne i semestralne. Zyskają na nich ci, którzy stale i często korzystają ze zbiorowego transportu. Zyskają też większe grupy (np. klasy szkolne) i rodziny. Na przykład przejazd w tę i z powrotem czteroosobowej rodziny kosztował do tej pory co najmniej 11 zł i 40 gr (dwa bilety 20-minutowe normalne i dwa ulgowe). Teraz bilet rodzinny kosztuje 10 zł. Przy korzystaniu z autobusów pospiesznych rodzina zaoszczędzi już ponad 10 zł!

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego spodziewa się, że dzięki nim przejazdy tramwajami i autobusami staną się konkurencyjne dla taksówek.

Dotychczasowa oferta była prosta, ale uboga. Opierała się głównie na biletach czasowych oraz miesięcznych i kwartalnych. Z biletów jednorazowych mogliśmy kupić jedynie 20-minutowe (1,9 zł), godzinne (2,9 zł), dwugodzinne (3,8 zł) i całodobowe (9,5 zł). Teraz będzie więcej możliwości.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy